Один із найстаріших храмів перейшов до Православної церкви України

Ковалівська церква — Свято-Покровський храм відтепер – гарнізонний храм ПЦУ. Депутати міської ради передали гарнізонній церкві ПЦУ в безоплатне користування храм з господарськими будівлями площею загальною 450,4 м² терміном на 25 років.

І це логічно, бо громада тут, хоч і належала до промосковської УПЦ, відзначалася добрими, людяними справами: при храмові діяв своєрідний хоспіс для немічних, тут організовувались безкоштовні обіди для потребуючих, а на початку 90-их отець Євген влаштовував тут виставки дитячого малюнка, концерти. Правда, цю ініціативу досить швидко обірвало тодішнє керівництво УПЦ МП.

Як виявилось, у громади УПЦ не було юридичних підстав користуватися цієї спорудою і територією. Свято-Покровський храм, який є пам’яткою архітектури місцевого значення, фактично був власністю територіальної громади, але лише зараз були оформлені необхідні документи, згідно яких храм юридично перейшов у власність громади Кропивницького.

А це – один із найстаріших храмів міста. Перший на цьому місці постав у 1787 році. У 1824 році купець Петро Щедрін профінансував будівництво кам’яного храму. Роботи завершилися аж у 1849 році із залученням коштів з міської скарбниці. У 1932-42 роках храм не працював. Його закрила радянська влада. У 1960-х церкву перетворили на склад і ремонтну майстерню. Відновлення і ремонт храму розпочалося у 1989 році.

До прийняття цього рішення долучилося більше двадцяти місцевих громадських і благодійних організацій за ініціативи Благодійного фонду “Полк С. Хороброго”. У грудні минулого року очільниця фонду Яна Пшеніцина подала відповідне звернення до Кропивницької міськради з проханням передачі цього храму Православній церкві України з утворенням гарнізонної церкви.

Ось як прокоментував рішення дкпутатів секретар міської ради Олег Колюка:

"У Кропивницькому давно стояла проблема відсутності гарнізонного храму. І ось до нас звернулись військовослужбовці місцевих військових частин, насамперед третього окремого полку спецпризначення, із проханням виділити культову споруду, де б вони могли проводити урочисті та жалобні заходи. Для цього вони зареєстрували релігійну громаду ПЦУ, та подали відповідні документи до Кропивницької міської ради. Вважаємо, що військові заслужили своє право мати місце для молитви! У будь-якому випадку, даний храм як раніше зможуть відвідувати всі православні віряни міста, але тепер ця церква стане ще й місцем вшанування військової звитяги наших воїнів!»


Надрукувати   E-mail