Наша міська рада сприйняла висновок Інституту національної пам’яті про недоречність імперської символіки на гербі і прапорі Кропивницького. Голова міської топонімічної комісії Олег Колюка під час минулотижневої апаратної наради повідомив, що триває робота над розробкою Положення про проведення конкурсу на створення символіки міста: герба та прапора.
Але дивує те, що знову оголошено опитування серед містян – що саме, на їхню думку, створює унікальний образ міста Кропивницького? Опитування, консультації, це звісно демократичні інструменти, проти яких важко щось заперечити. Але геральдика – це наука. А чи можна доходити наукових висновків шляхом опитування громадян? Виходить, керівництво міста просто не розуміє, з чим воно має справу і про всяк випадок намагається підпертися думкою містян.
Отож, герáльдика (від лат. heraldus, heraldica, ars — опові́сник, герольд) — гербознавство, спеціальна історична дисципліна, що вивчає герби, кольорові емблеми, які належать особам, родам чи спільнотам; досліджує історію виникнення та розвиток гербової традиції, закони складання гербів та їх використання. Тісно пов'язана з генеалогією, символографією, народним орнаментом, сфрагістикою, нумізматикою, емблематикою, уніформологією, фалеристикою, вексилологією тощо. Будова гербів регулюється особливими законами європейської геральдики, які вирізняють її від інших світових систем пов'язаних з емблемами чи символами, незалежно від часу їх появи й сфери використання. Досліджує — супутні документи стосовно причин і обставин виникнення гербів, їх засвоєння та функціонування, еволюцію соціальної ролі та правовий статус гербів.
Як думка містян може усе це врахувати? Це справа насамперед професіоналів.
Світлана Орел