Питання про начальницю управління освіти може підірвати міську владу?

У минулий понеділок відбулося друге засідання комісії міської ради з питань охорони здоров’я, освіти, соціальної політики, культури та спорту, на якому прийняли рішення щодо петиції про звільнення начальниці управління освіти Кропивницької міськради Лариси Костенко.

Цього разу Лариса Давидівна привела групу підтримки – директорів шкіл міста. У представників громадськості це викликало закономірне запитання – директори захищають свою начальницю у свій робочий час? Та й чи можна такий захист назвати моральним, адже вони – її безпосередні підлеглі. Тим більше, й захищати, власне, не було потреби. Члени комісії, схоже, були налаштовані лояльно. Але уже й просто відбутися загальними словами, не виходило.

Отже, комісія рекомендувала управлінню із запобіганню корупції провести перевірку викладених у петиції фактів та повідомити авторку Любов Скрипниченко про результати. Також серед рекомендацій комісії:

– направити листи у навчальні заклади з нагадуванням про те, що начальниця управління освіти не узгоджує кандидатури тих, кого директори шкіл приймають на роботу у заклади. Комісія рекомендує змінити керівника Новомиколаївської гімназії, а для налагодження комунікації з громадою, заступника міського голови Сергія Колодяжного зобов’язали раз на пів року проводити брифінги.

Петицію щодо висловлення подяки члени комісії не підтримали.

Вражає те, що на прю з начальницею стали батьки найбільш незахищених діток – з особлдивими потребами. Вчительська ж громада досі мовчить.

Та найголовніше: комісія не рекомендує передавати розгляд петиції на сесію міської ради, бо питання, підняте в петиції, нібито не входить до повноважень органу. Але, як зазначила юристка Євгенія Захарченко, згідно статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування" петиція, яка зібрала необхідну кількість підписів ОБОВ'ЯЗКОВО має бути розглянута сесією.

Чи заспокоються на цьому ініціатори петиції? Любов Скрипнічнко прокоментувала ситуацію так: «Громада висловила недовіру чиновниці, яка 20 років обіймає посаду і постійно потрапляє в скандали у зв'язку з рішеннями, які приймає. Ми дотримали процедуру, яка встановлена законодавством: зареєстрували петицію, зібрали голосів більше і втричі швидше, ніж це встановлено міською радою. Петиція має бути розглянута на сесії, бо так каже закон. Нас зараз намагаються переконати, що комісія не рекомендує передавати петицію на розгляд депутатів, тому – все.

Ні, шановні, не все. Ми не чекатимемо 2024-го року, щоб обрати інших депутатів, які дослухаються до нашої думки, ми не можем вийти на мітинг, бо діє військовий стан. Єдине, що ми зараз можемо – зібрати підписи на підтримку петиції про звільнення Костенко. І ми це зробили. Складається нехороша ситуація: пять народних обранців – обраних нами депутатів, які мають представляти наші інтереси, а не інтереси чиновників, перешкоджають волевиявленню 470 містян. Нас набагато більше, тих, хто незадоволений роботою керівниці управління освіти, але процедура передбачає 450 голосів за 45 днів, ми ці вимоги перевиконали і чекаємо на адекватну реакцію депутатів. Оскільки висновки комісії носять РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ характер, тому зараз готуємо звернення до секретаря міської ради Олега Колюки та в.о. голови Олександра Мосіна, щоб вони дали завдання розробити проєкт рішення міської ради та внесли його до порядку денного про порушення депутатами питання звільнення начальниці управління освіти. Вони мають право це зробити згідно ст. 19 Закону "Про статус депутатів місцевої ради".

Якщо секретар міськради та в.о. голови не винесуть цього питання, будемо звертатись до депутатів, щоб висловили недовіру секретарю та в.о. голови. Чомусь члени комісії звели питання петиції до трьох шкіл, але проблема не тільки в цих закладах, проблема в освіті Кропивницького комплексна і вирішувати її треба шляхом звільнення Лариси Костенко».


Надрукувати   E-mail