При чому Московська церква до нашого хрещення?

«Повість врем’яних літ. Літопис за Іпатським списком» (у іншій редакції «Повість минулих літ») пише: «У 6496 році від сотворіння світу, тобто у 988 році, у водах річки Почайни – притоки Дніпра, гирло якої служило портом в епоху Київської Русі, 28 липня відбулося масове хрещення киян за велінням Рівноапостольного князя Володимира Великого». Цей день згідно з Указом президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 р. прийнято вважати Днем Хрещення Русі-України. Православна церква відзначає цього дня пам’ять Володимира Великого.

Минуло багато віків і на правому березі Дніпра-Славутича скульптором німецького походження, на той час підданим Росії, Петром Клодтом (фон Юргенсбург), був виготовлений і 1853 року відкритий пам’ятник Хрестителю мешканців Києва. (До речі, Клодт перебував у дружніх стосунках з Тарасом Шевченком). День Хрещення століттями відзначався усім православним світом, столицю сучасної України літописи вважали матір’ю міст руських. (Не російських, як тепер пишуть прислужники диктатора Путіна, бо назва Росія – це перекручення від Русі – з’явилася аж у 1721 році за велінням антихриста, монарха Московії Петра І).

Коли Володимир хрестив Київську Русь, на місці сучасного московського Кремля і Красної площі була болотиста галявина посеред могутнього глухого лісу. У 1948 році в СРСР відзначалося 500-річчя РПЦ.

Це більш-менш реальна дата постання Російської Православної Церкви, хоча там ще на початку ХУІІ століття в глухих районах вбивали православних священиків-місіонерів. Тож, їй нині від сили 573 роки. При чому ж вона до нашого тисячолітнього хрещення?

Юрій Матівос

Світлини: видання «Повість врем’яних літ»; скульптор Петро Клодт; пам’ятники Святому Володимиру у Києві


Надрукувати   E-mail