Про педагога і краєзнавця

Минулого тижня виповнилося 100 років від дня народження педагога і краєзнавця Івана Карповича Сухини. З цієї нагоди Олександрівський краєзнавчий музей підготував виставку «Краєзнавець і педагог Іван Сухина». На виставці представлені фотографії, документи, речі про життя і діяльність Івана Сухини.

Іван Карпович Сухина народився 14 вересня 1924 р. у с. Вищих Верещаках Олександрівського району Кіровоградської області. У 1941 р. закінчив середню школу. В тому ж році переїхав у Казахстан, де працював учнем токаря в ремонтному цеху шахти. У 1942 р. був призваний до лав Червоної Армії.

У листопаді 1942 р. навчався в полковій школі молодших командирів, пізніше закінчив Астраханське військово-піхотне училище. З квітня по жовтень 1943 р. служив телефоністом 1-го батальйону 346-го піхотного полку 63-ї стрілецької дивізії. У січні 1944 р. був поранений і після лікування в госпіталі в м. Смоленську воював на 3-му Білоруському фронті. З честю пройшов нелегкими воєнними дорогами. Військове звання І.К.Сухини – майор. Нагороджений багатьма орденами та медалями, зокрема «За бойові заслуги», «За перемогу над Німеччиною».

Після демобілізації працював завідуючим клубом у с. Вищих Верещаках, але мрія стати вчителем не покидала Івана Карповича. У 1951 р. починає працювати старшим піонервожатим Вищеверещацької середньої школи, навчався в Кіровоградському державному педагогічному інституті, викладав історію. У 1955 р., завдяки організаторським здібностям, авторитету у колег, очолив педагогічний колектив Вищеверещацької семирічної школи. Вчителі цінували Івана Карповича як висококваліфікованого спеціаліста, надійного товариша, вмілого організатора. І.К. Сухина довгий час працював на партійній роботі. У 1972 р. став заступником директора з навчально-виховної роботи Олександрівської середньої школи №1, викладав історію. З 1973 р. до виходу на заслужений відпочинок у 1984 р. Іван Карпович працював директором Олександрівської восьмирічної школи.

Іван Карпович був не байдужий до громадського життя селища та району. Він часто друкувався в місцевій пресі.

Один із засновників Музею історії Олександрівського району. Автор публікацій на краєзнавчу тематику. Почесний краєзнавець Кіровоградщини.

Самодіяльний художник.

Василь Білошапка


Надрукувати   E-mail