Уряд дискримінує Кропивницький, порушуючи свої ж постанови

Уже майже готове до роботи новозведене сучасне відділення легеневої терапії у Центральній міській лікарні. Роботи тут на стадії завершення: будівельники готують приміщення під оздоблювальні роботи – фарбування стін та вкладання покриття на підлогу.

Паралельно завершилося проєктування централізованої кисневої станції. Вона розрахована на подачу кисню від 200 до 300 пацієнтів одномоментно. Всі ці роботи місто виконує власним коштом. Міська рада взяла на себе також низку витрат, пов'язаних із протидією коронавірусу: виплату зарплат та премій медичним працівникам, закупівлю апаратів ШВЛ, засобів захисту та навіть будівництво діагностичного центру. На це з міської скарбниці витратили 54 мільйони гривень. Медичної ж субвенції у повному обсязі не отримали. Тому сьогодні міський голова небезпідставно розраховує на підтримку держави.

– Зараз нам би хотілося мати більше уваги від Міністерства охорони здоров’я. Я вже не один раз звертався з проханням, якщо не допомогти закупити обладнання, то хоча б повернути місту субвенцію. Держава винна нам, і ці гроші – наш шанс придбати медичне обладнання експертного класу для відділення сучасної легеневої терапії. Воно нам вкрай необхідне, щоб рятувати тяжких хворих на CОVID-19. Бо гіркий досвід наглядно продемонстрував, що не всі типи ШВЛ здатні їх витягнути, – наголосив Андрій Райкович.

Відповідно до Порядку, затвердженим постановою Кабінету міністрів України субвенція спрямовується на: реалізацію проектів будівництва (нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту) комунальної власності (за винятком адміністративних будинків); здійснення заходів Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки (за винятком поточних видатків); здійснення екологічних та природоохоронних заходів; придбання медичного обладнання та комунального транспорту, зокрема спеціального призначення; розв’язання проблем окремих адміністративно-територіальних одиниць (малих міст, шахтарських та гірських населених пунктів); погашення бюджетної заборгованості місцевих бюджетів, що виникла під час здійснення видатків місцевими бюджетами за рахунок коштів, отриманих з державного бюджету за програмою “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій”; здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку регіонів; реалізацію проектів з енергоефективності та енергозбереження; реалізацію проектів водопостачання та водовідведення, а також теплопостачання (мереж теплопостачання) (за наявності схеми теплопостачання населеного пункту); здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2; завершення проєктів будівництва із строком реалізації від одного до трьох років, впровадження яких розпочато у попередні роки за рахунок субвенції, – у разі їх відповідності цим Порядку та умовам.

Передбачено, що у 2020 році субвенція спрямовується у першу чергу на заходи із запобігання виникненню і поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та реалізацію проєктів будівництва, що сприяє підвищенню якості надання послуг у галузі освіти, охорони здоров’я та спорту.

Ну, і що не так? Усе, що робилося у нашому місті, чітко відповідає вимогам уряду. Чому ж тоді досі не перерахована належна нам субвенція?

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail