«В Україні вже є штам Дельта, як і багато інших штамів. Їх виявлено уже більше 12 тисяч. Ще місяць-два і штам дельта витіснить інші штами» – такий загрозливий прогноз дав днями міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі одного з телеканалів. Цей індійський штам коронавірусу у 1,6 рази заразніший, ніж британський, у 2,26 разів частіше спричиняє госпіталізацію пацієнта та у 1,45 рази частіше призводить до реанімації. Що ж робити? Вакцинуватися!
– Від наступної, значно жорсткішої хвилі коронавірусу, нас може врятувати лише вакцинація і системний карантинний порядок. Також я просив би фахово консультувати кропивничан щодо усіх видів вакцин, – зазначив голова міста Андрій Райкович.
Управління охорони здоров’я отримало першочергове завдання формувати додаткові бригади, що здійснюватимуть вакцинацію населення та вимагати для міста нових партій вакцин.
– Нам необхідно подумати про розгортання додаткових пунктів вакцинації, – акцентував міський голова. – Ми можемо організувати мобільні пункти в наших автобусах чи тролейбусах і пустити їх на околичні мікрорайони: Лелеківку, Арнаутове чи Завадівку. Можна обробити додатково цей транспорт дезінфекторами, Wi-Fi там є, тобто інтернет забезпечити можливо.
Андрій Райкович дав також завдання підключати до цієї роботи квартальних. А на вакцинацію активно запрошувати двірників, працівників ЖЕО, кондукторів громадського транспорту, водіїв маршруток, які працюють у місті. Медики, освітяни, соцпрацівники мають бути щепленими обов'язково, адже знаходяться в зоні ризику.
– Підприємства, сфера послуг, кафе, ресторани, всі максимально повинні бути залучені до процесу вакцинації. Всі, у кого робота, пов’язана зі спілкуванням з людьми, кому не протипоказана за станом здоров'я вакцинація, мають бути щеплені! Це той випадок, коли якість і безпека залежать від кількості вакцинованих, – зазначив очільник міста.
І вакцинація у транспорті уже розпочалась. Мешканці околиць схвально зустріли таке нововведення.