Марсель. Франція. Керівники провідних марсельських асоціацій мали нагоду виказати свою вдячність керівникам держав, керівникам міст, донаторам, волонтерам...
Мали слово наші друзі французи. Вони його проголошували українською. Іноді з їхніх вуст лилася чиста українська. У заходах взяли участь партнери однієї з марсельських асоціацій, які спеціально приїхали з Харкова в місто Марсель, а також близька родичка Героя України Олександра Муравки.
Захід закінчився запалюванням свічі памʼяті. З них був викладений Тризуб та слова: Перемога 2024 Перемога за нами! Слава Україні!
Віктор Орлі, ФБ
Сомерсет, Ню-Джерзі. – 24 серпня мешканці „Українського села“ зійшлися у вишиванках на урочисте піднесення прапорів США та України. Голова правління Володимир Поплавський виголосив промову і молитву. Прапори підняли на щоглах пастор Теодоро Яручик і Володимир Процанін. Усі заспівали Гимн України. На святковий обід прийшли численні гості. Були Леонардо і Лісото з Еспанії. Були також члени Білорусь-кої автокефальної церкви Жировицької ікони Божої Матері на чолі з настоятелем митрофорним протоєреєм Зіновієм Жолобаком. Усіх привітав В. Поплавський, пастор Т. Яручик виголосив молитву за Україну.
Професор Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького д-р Анатолій Чабан розповів про тривалий і нелегкий шлях України до незалежности. Українські пісні співали Марія і Богдар (акордеон) Кардаші та Василь Легкий, а також Людмила Юрчук з Фльориди.
25 серпня у Білоруській автокефальній церкві Жировицької ікони Божої Матері було відслужено Молебень за Україну.
Левко Хмельковський, «Свобода»
Монреаль, Канада. Громада Монреаля відзначила День незалежності Україні мітингом на центральній площі міста, площі Жака Картьє. Кілька тисяч українців зібралися, щоб висловити солідарність з Україною, її боротьбою з московським агресором і підтримати Збройні сили пожертвами. Серед учасників було також багато квебекців. Промовці українською, французькою та англійською мовами дякували федеральному та провінційному урядам за їхню постійну підтримку української громади та України. А ще говорили про необхідність подальшого розвитку військового та культурного співробітництва наших народів. До прикладу: тільки цього року у монреальських видавництвах вийшло три книжки українських авторів у французьких перекладах.
Ростислав Нємцев