Арахамія звинувачує Любченка в корупції, а НАБУ вже провело обшук

Віцепрем'єр-міністр України-міністр економіки Олексій Любченко написав заяву про звільнення із займаної посади. Схоже, це була пропозиція, від якої не можна відмовитись, адже «слуги» ще раніше анонсували його відставку.

Пішов у міністри. І повернеться?

Більше того, джерела «УП» повідомляють, що в офісі президента Любченка підозрювали в корупції, а глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія на зустрічі з депутатами сказав їм, що міністра звільняють, бо він "закрався", але деталей чи якихось фактів не назвав. Ще одна причина – за п’ять місяців роботи в уряді Любченко зумів максимально зіпсувати стосунки з прем’єром Денисом Шмигалем. 

Зайняти місце Любченка найбільше шансів має заступниця голови ОПУ з економічних питань Юлія Свириденко.

Наступного ж дня після звільнення Національне антикорупційне бюро та СБУ провели обшуки у домівці Олексія Любченка. Обшуки можуть бути пов’язані із "скрутками" і ухиленням від сплати податків. Також обшуки проведені у виконуючого обов'язки голови Державної податкової служби Євгена Олейнікова та в офісі центрального апарату ДПС.

За словами одного зі "слуг", Любченко, перебуваючи на посаді голови Державної податкової служби (квітень 2020 – травень 2021), покривав проведення так званих "скруток", коли одним компаніям повертали сплачене іншими компаніями ПДВ без достатніх для цього підстав. Ці слова частково підтверджує звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб. Виявлені комісією порушення, зокрема, стосуються і періоду, коли головним податківцем був саме Любченко.

Але – призначення Любченка до уряду сталось через місяць після оприлюднення результатів ТСК! Не помітили, не знали, не прочитали?

За словами співрозмовника, колишній очільник ДПС і після цього продовжував покривати "скрутки", але вже не своїми руками.

"Головна проблема, що приходить якийсь умовний черговий Любченко і починає Зеленському розказувати, які всі дурні, як він зараз зайде в уряд, як все змінить, як злетить економіка. А потім, в кращому разі, нічого не робить", – розмірковує в розмові з «УП» один із дотичних до осінніх змін в Кабміні депутатів "СН".

Але біда не в тому, що кандидати на співбесіді можуть "розказати" і видати бажане за дійсне, – резюмують журналісти Роман Кравець і Роман Романюк, – проблема, що той, кому розказують, досі не навчився відрізняти одне від іншого. 

За матеріалами «УП»


Надрукувати   E-mail