Чи дослухаються керівники держави і парламент до наших звернень?

Під час четвертої сесії Кіровоградської обласної ради депутати підтримали чотири звернення до вищих органів влади.

Вони звернулись до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-Міністра з пропозицією внести зміни до Закону України «Про публічні закупівлі» і передбачити ще один кваліфікаційний критерій: наявність в учасника процедури закупівлі не менше 5 % працюючих – учасників бойових дій.

Переважною більшістю голосів підтримано також звернення до Верховної Ради України щодо перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку.

Депутати облради просять також Кабінет Міністрів України вирішити проблему справедливого пенсійного забезпечення колишніх військовослужбовців та ветеранів силових структур;

підтримано й звернення до уряду щодо належного функціонування служби екстреної медичної допомоги у Кіровоградській області.

Найбільший резонан, ясна річ, викликало звернення щодо перейменування області. Досі тільки Кіровоградщина залищається носієм не декомунізованої назви, тим більше з ім’ям одного з найкривавіших діячів компартії, причетного до організації Голодомору-33. Напередодні громадські організації розповсюдили заклик прийти на площу Героїв Майдану і перед початком сесійного засідання продемонструвати свою позицію-вимогу щодо перейменування області на Кропивницьку. Очевидно, очікувалось, що депутати можуть не підтримати звернення, а таке зібрання мало б продемонструвати їм волю активної громадськості.

Але голосування показало: більшість депутатів сприймають і розуміють необхідність перейменування області, а назва Кропивницька стає уже для всіх просто звичною. Інша річ – чи дослухаються до цього звернення парламентарі? Адже останнє слово – за ними. А позиція депутатів ВР, які представляють наш край, судячи з усього, така, що навряд чи вони лобіюватимуть проєт відповідного рішення. Що ж, побачимо, які будуть їхні дії.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail