На початку минулого тижня сталася незвичайна подія – п’ятнадцята (позачергова) сесія Кіровоградської обласної ради не відбулася. Формально – через відсутність кворуму. Для участі в сесії зареєструвалися лише 14 депутатів.
«Вочевидь, депутати не захотіли розглядати заполітизовані питання. Про наступне засідання сесії повідомлю додатково», – прокоментував голова обласної ради Сергій Шульга. Але у порядку денному позачергової сесії не було жодного політичного питання, лише – про роботу ОКВП «Дніпро-Кіровоград» та закупівлю обласним онкологічним центром гамма-терапевтичного апарата.
Саме навколо цієї закупівлі і заварилася каша. Головний лікар онкоцентру Костянтин Яринич наполягає, що без закупівлі цього апарата неможливо забезпечити лікування хворих. В голови ж обларади виник сумнів щодо постачальника. Розслідування, яке провели колеги, взагалі показало, що такий тип апаратів, який збиралися придбати в онкодиспансер, давно застарів і лише у кількох обласних центрах ще задіяний. А з іншого боку, апарат, який забезпечує набагато якісніше лікування, занадто дорогий і чи можемо ми собі дозволити такі витрати. Паралельно десь, як щило з мішка, вистромились і коменрційні інтереси головлікаря.
Але при чому тут політика? В обговореннях між іншим майнула думка, що на позачерговій сесії могло постати питання про недовіру голові облради, а з іншого (знову ж!) звідкись взвся лист депутатів ВРУ щодо цієї ситуації, які зовсім не мають стосунку до Кіровоградщини. При цьому і голова обласної ради, і головний лікар представники однієї партії – «Слуга народу».
Як же коментують усе це депутати інших фракцій облради? А ніяк. Віктор Серпокрилов відповів так: «Не можу нічого прокоментувати. Не хочу брати у цьому участь. Не можна під час війни займатись такими речами». Лариса Андреєва, головлікар обласної лікарні і член профільної комісії відповіла ше коротше: «Я не можу ніяк прокоментувати». Марина Осипова з Радикальної партії взагалі промовчала. Ексголова облради Олександр Чорноіваненко, депутат від партії «Батьківщина», відповів так: «Організація проведення сесії – прямий обов’язок голови облради. Я депутат чотирьох скликань, і щоб сесія не відбулася, це вперше… На мою думку, це адекватна реакція депутатів на дії голови… Якщо коротко».
Очевидно, що апарат тут став лише приводом до виходу на поверхню якогось внутрішнього протистояння двох лідерів – голови обласної ради і головного лікаря. Але чи легше від того хворим?
Вл. інф.