Договорняків у міськраді більше не буде?

Майже тиждень пройшов після виборів до органів місцевого самоврядування, а офіційних результатів досі немає. Сварки, скандали, переформатування ДВК, подекуди перерахунок голосів. Цікаво – наскільки зміниться наша міська рада, чи перестане вона бути такою різношерстною і різновекторною, де групи впливу тягнуть на себе ковдру бюджету, борються за гроші, вплив і можливості?

За таких умов, коли міський голова, заради балансу й консенсусу, змушений іти назустріч якійсь групі, втрачається якість управління, а часто – й знижується ефективність бюджетних видатків. Не секрет, що багато зокрема підприємців і прагнуть вскочити у депутатське крісло, аби бути учасником таких договорняків і хоч щось потягнути на себе. Або ще – стати депутатом-сторожем свого, колись комунального майна, приватизованого чи й прихватизованого. Адже для самодостатньої людини депутатство – лише додаткові навантаження і обов’язки.

І от спробуйте у цьому конгломераті інтересів і амбіцій, втримати стержень відстоювання інтересів громади. Саме для того, щоб цей стержень був міцнішим і запроваджено пропорційні вибори з відкритими списками. Щоб виборці бачили – хто конкретно стоїть за брендом тієї чи іншої партії, і чи буде він відстоювати і їхні інтереси, чи здебільшого свої.

Такий підхід, ясна річ, з першого заходу навряд чи приніс очікувані результати: багато людей не були готові до цього, губилися, не знаючи конкретних кандидатів, а то й голосували пальцем в небо – аби за кого. Повну картину покажуть офіційні підсумки виборів.

Але вже за попередніми підрахунками голосів, констатують, що вибори до міської ради Кропивницького виграла партія «Пропозиція» – майже 20 відсотків голосів, дев’ять мандатів. Пройшли також «Слуга народу» – 12,37% (6 мандатів); «Європейська Солідарність» – 12,15% (6 мандатів); «Перспектива» – 10,85% (5 мандатів); «Батьківщина» – 10,03% (5 мандатів);«Опозиційна платформа – За життя» – 8,94% (4 мандати); «Рідне місто» – 6,8% (4 мандати); «Наш край» – 5,77% (3 мандати).

За бортом міської політики залишились – «Сила і честь», «За майбутнє», Пратія пенсіонерів, «За Пальчевського», Ліва опозиція. Дивно, що не пройшла «За майбутнє» (Олександр Горбунов), бо якщо вірити їхній рекламі, колишній нардеп просто сам заново побудував місто. І такий облом…

Якби вибори проходжили за пропорційною системою із закритими списками, уже фактично був би відомий склад ради. Але як розділилися голоси вибрців у самих списках, поки точно невідомо.

Думаю, депутатами таки стали Андрій Табалов, Олександр та Катерина Шамардіни, Анатолій Ларін та Ганна Нижнікова, Олександр Цертій та Роман Колісниченко, Артем Стрижаков з командою, Ольга Ковальова-Алокілі та Михайло Бєжан, Костянтин Яринич, Олександр Артюх та Валентина Яремчук. Із партії «Пропозиція» по ідеї проходить перша десятка, та хто з них – покажуть остаточні підсумки.

Але однієї «Пропозиції» мало для створення стійкої більшості. Хто і з ким об’єднається? Чи триватимуть договорняки? Інтрига ще та!

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail