Ерефія почала розпадатися

У росії заявили про старт онлайн-референдуму щодо незалежності п'яти регіонів Російської Федерації. Про територіальне, політичне та економічне відмежування від Москви заявили представники Кенігсберга (Калінінградська область), Інгрії (Санкт-Петербург), Уралу (Єкатеринбург), Сибіру (Новосибірськ) та Кубані (Краснодарський край).

Ініціатори проведення референдумів про суверенітет цих суб'єктів підкреслюють, що проголошення незалежності дозволить жителям згаданих регіонів досягти економічного процвітання, позбавившись розграбування Москвою, зберегти свою культуру, а також припинити бути гарматним м'ясом для Кремля у численних збройних конфліктах, зокрема. Про це представники ініціативних груп заявили під час «Форуму ПостРосії», який проходив у приміщенні Європарламенту 30 січня.

«Ми, представники економічно розвинених та вільних регіонів так званої Росії, заявляємо, що жити в імперії вистачить, вистачить йти на поводу сили, яка перетворює наших дітей на вбивць та гарматне м'ясо. І також грабує наші землі. Час заявити права на незалежність, тому що ми маємо право жити у вільному світі і користуватися всіма благами, якими користуються всі нормальні країни. Ми оголошуємо про початок процесу відділення та віддалення від Москви та про перші референдуми вільних людей, які населяють Кенігсберг, Інгрію, Кубань, Сибір та Урал», – зазначив один із учасників форуму, який представляє майбутню незалежну Кубань.

Наразі завершується підготовка до старту онлайн-референдумів, на яких жителі цих регіонів можуть заявити про свою підтримку відділення від РФ та проголошення власної незалежності. До 16 лютого буде запущено спеціальний майданчик та сайт для голосування, де можна буде здійснити волевиявлення.

Ініціатори відокремлення від Москви навели приклади економічних переваг кожного регіону при територіальному та політичному відмежуванні від Російської Федерації. Позбувшись Москви, що веде щодо регіонів РФ колонізаторську імперську політику, населення нових незалежних держав зможе нарешті використати власні багатства та природні ресурси на користь собі, а не обмеженому колу осіб у Кремлі.

«Причини основні полягають у тому, що зараз Москва злочинно грабує територію так званої РФ. Всі кошти, починаючи від податків, закінчуючи тими, що надходять від видобутку ресурсів, йдуть до Москви. Там вони витрачаються невеликою групою людей на те, що абсолютно нецікаво жителям так званої Російської Федерації. Кошти витрачаються, в даному випадку, на війну, на агресивний напад на суверенну незалежну Україну, на знищення мирних людей, на знищення інфраструктури, на вбивства дітей», – зазначає представник майбутнього незалежного Сибіру.

У той же час Москва жене на безглузду смерть населення регіонів РФ. «Жителі тих регіонів вирушають на війну у примусовому порядку, як гарматне м'ясо. У багатьох голова забита паршивою пропагандою, яку сіє Москва на території всієї так званої РФ. І тому народи Росії мають звільнитися від цієї окупації. Народи Росії готові заявити про свою незалежність. Для того, щоб це зробити офіційно, — розроблено майданчик, який буде запущено і працюватиме найближчим часом», – стверджують представники ідеї національних суверенітетів суб'єктів нинішньої РФ.

Основними гаслами референдумів проголошено такі: «Досить годувати Москву!», «Досить вмирати за Кремль!», «Голосуй за Незалежність своєї республіки! Вибирай щасливе майбутнє для себе та своїх дітей!».

Цілями учасників «Форуму вільних народів Росії» проголошено зміну адміністративної та територіальної структури РФ та появу на її території низки вільних, незалежних та демократичних держав, які зможуть забезпечити своїм народам гідний рівень життя, комфорту, прав, добробуту та розвитку, а також мир на континенті.

Також вони відстоюють принципи деколонізації та деімперіалізації, які дозволять різним народам РФ набути політичної, економічної та культурної незалежності.

Не можна обійтися також, на думку ініціаторів Форуму, і без депутінізації та денацифікації: всі злочини путінського режиму як поза Росією, так і щодо власних громадян мають бути розслідувані, а їхні організатори та ідеологи мають постати перед трибуналом. Кожен учасник цих злочинів має пройти люстрацію.

У той же час, територія РФ має пройти процеси демілітаризації та денуклеаризації: це дозволить мінімізувати жертви при падінні диктаторського режиму та усунути ризики, пов'язані з можливістю застосування залишків ядерного арсеналу РФ у регіональних конфліктах, спроб міжнародного тероризму та інших загроз колективній безпеці.

І нарешті заплановані учасниками форуму економіко-соціальні зміни мають запобігти колапсу правових та економічних інститутів у перехідний період, не допустити руйнування та гарантувати стійкість співпраці нових політико-економічних суб'єктів. Республіки, спілки, федерації, конфедерації – громадяни кожного регіону знайдуть ту форму устрою для своєї землі, яка їм найбільше підійде.

Початок проведення онлайн-референдуму заплановано на 16 лютого. Назва платформи, на якій його буде зроблено, організатори обіцяють оголосити заздалегідь.

charter97.org

А тим часом «Газпром» перестав публікувати оперативні дані щодо обсягів видобутку та експорту газу, які в 2022 році обвалилися рекордно за всю історію газової промисловості Російської Федерації. Про це пише The Moscow Times, звертаючи увагу, що раніше таку статистику публікували двічі на місяць.

Востаннє «Газпром» представив дані 15 грудня. Вони показали, що за два тижні останнього місяця 2022 видобуток газу просів на 24% рік до року, до 17,2 млрд кубометрів, а експорт впав на 60%, до 2,6 млрд кубів. Нагромадженим підсумком за 11,5 місяців «Газпром» втратив 20% видобутку та 45% експорту. За підсумками минулого року «Газпром» продав у дальнє зарубіжжя 101 млрд кубометрів газу — удвічі менше, ніж роком раніше, звітував у січні глава компанії Олексій Міллер.

При цьому постачання до Туреччини та європейських країн — колись найбільших клієнтів «Газпрому», склали лише 85 млрд кубометрів і стали найнижчими в сучасній історії Росії, згідно з оцінкою BCS Global Markets. Для порівняння: 1991 року «Газпром» продав до Європи 110 млрд кубометрів, а в діапазоні між 70-110 млрд кубів щорічно експорт знаходився 1985-1991 рр., коли руйнувалася імперія СРСР.

Наступного року експорт «Газпрому» до Європи та Туреччини може знизитись до 60 млрд кубометрів, прогнозує Міжнародне енергетичне агентство. Це буде найнижчий рівень із 1980-85 років.


Надрукувати   E-mail