Колишні голови нашої ОДА проти дерусифікації

Минулого тижня Верховна Рада провалила голосування про дерусифікацію і перейменування понад 300 населених пунктів. Після цього трибуну парламенту заблокували з вимогою повторно через комітет винести розгляд постанови у сесійну залу. 

Народний депутат Роман Лозинський назвав це тотальною ганьбою для України, реваншем «депутатів московського патрархату. У результаті за проголосували 208 депутатів (усі нардепи від нашої області теж), 75 парламентарів не голосували, п’ятеро утримались і троє були проти.

Не голосували Андрій Ніколаєнко, який нині перебуває у фракції «Батьківщина» та очікувано Сергій Лароін – фракція «Платформа за життя та мир».

Йшлося про такі перейменування: Южне Одеської області пропонували перейменувати в Порт-Анненталь. У Дніпропетровській області Новомосковськ пропонували змінити на Самар, Павлоград – на Матвіїв, Синельникове – на Ріднопілля, Першотравенськ – на Шахтарське. Синельниківський район на Ріднопільський район. У Луганській області місто Первомайськ на місто Сокологірськ, Молодогвардійськ на Отаманівку, Сєвєродонецьк на Сіверськодонецьк. У Львівській області місто Червоноград на Шептицький. На Миколаївщині місто Южноукраїнськ на Гард, Первомайськ на Ольвіополь. Первомайський район на Ольвіопольський район. На Сумщині місто Дружба на Хутір-Михайлівський. На Харківщині місто Красноград на Берестин, місто Первомайський на Златопіль. У Черкаській області місто Ватутіне на місто Багачеве.

Спікер ВР Стефанчук на брифінгу повідомив, що на засіданні погоджувальної ради після того, як парламентську трибуну заблокували, було ухвалено рішення внести до Верховної Ради нову постанову, з якої буде вилучено п’ять населених пунктів, з перейменуванням яких виникли проблеми. Він зазначив, що Рада проведе окремі дискусії щодо перейменування цих п'яти населених пунктів, потім буде зареєстровано два проєкти постанови, які згодом буде винесено на вибір залу. Стефанчук уточнив, що, попередньо, йдеться про перейменування населених пунктів Южне, Южноукраїнськ, Синельникове, Первомайськ і Павлоград.

Чому ж немає тут нашої Кіровоградської області? Якщо за ці перейменування не знайдено 226 голосів, то за зміну назви області необхідна конституційна більшість. Є вона в парламенті? Отож. Там ще дуже багато російського впливу.

А тим часом Народний депутат Ярослав Железняк, один з авторів законодавчої ініціативи наступного єж дня повідомив у соцмережах: "Нову постанову про зміну назв 327 населених пункті прийнято без обговорення. Але з варіанту, який вчора голосували, вилучили шість населених пунктів".За відповідне рішення проголосував 281 народний обранець.

У переліку змінених назв є топоніми і з нашої області. Відтепер селище Єлизаветградка Кропивницького району на селище Гайдамацьке; селище Новгородка Кропивницького району на селище Кам’янець; село Перше Травня Кропивницького району на село Здорівка; село Першотравенка Кропивницького району на село Тернове; селище Першотравневе Кропивницького району на селище Пелагеївка; село Первомайськ Новоукраїнського району на село Станція Ташлик; село Первомайське Новоукраїнського району на село Валуївка; селище Балахівка Олександрійського району на селище Інгулецьке; село Першотравневе Олександрійського району на село Староганнівка.

За матеріалами ЗМІ


Надрукувати   E-mail