«Кропива» чи парламент?..

Громадська організація «Асоціація політичних наук», як і обіцяла, оприлюднила результати соціологічного дослідження, здійсненого у рамках проєкту «Від якісної комунікації до участі громади у прийнятті рішень».

Цього разу опитування стосувалось депутатів Верховної Ради України. У списку парламентарів нинішнього і попереднього скликання, обраних у нашій області, слід було виокремити тих, кого учасник опитування знає, і якщо знає, визначитись зі своїм ставленням до нього.

Найвідомішим і найвпізнаванішим депутатом у нашій області став Михайло Поплавський (минуле скликання, 101-ий округ) – майже 90 відсотків знають цього депутата. Правда, тут велике питання, якого, ясна річ, в опитуванні не було: знають пана Михайла, як виконавця популярних хітів про кропиву і юного орла, чи насамперед, як парламентаря?

Найменш відомий серед депутатів минулих і теперішніх Олег Воронько – про нього згадали лише трохи більше 30 відсотків респондентів. Можливо, повідомлення про його захоплення колекціонуванням валют світу у великих кількостях, що з’явилось у ЗМІ після останнього оприлюднення майнових декларацій, зробить цього загадкового депутата хоч трохи популярнішим?

Але у своєму окрузі навіть артиста Поплавського обігнав лікар Костянтин Яринич, який представляв 99-ий округ у Верховній Раді попереднього скликання – більше 95 відсотків впізнаваності! Та й позитивного ставлення – 38 відсотків. Така популярність мала б відкрити йому двері і до нинішнього парламенту. Та чомусь не відкрила… Добре знають у 99-му і нинішнього депутата Олександра Дануцу – більше 73 відсотків (прямо сакральний президентський рейтинг!). Правда, щоб не знати цього політичного ділка, треба геть уже випасти з інформаційного простору…

Найменше знають Ігоря Мурдія – всього 60 відсотків. Це саме він переміг важковаговика парламенту Станіслава Березкіна, але, схоже, наступна перемога йому не світить – негативне ставлення до нього майже 40 відсотків.

Та люблять чи не люблять депутатів, а звертались до них лише третина респондентів (а, отже, й виборців?). Зате 36 відсотків знають, де знаходяться їхні громадські приймальні і навіть 45 (майже половина!) зустрічали у ЗМІ інформацію про діяльність депутата. Але задоволені роботою депутата у своєму окрузі ледь 17 відсотків опитаних, а майже 42 просто не змогли відповісти. 41 з хвостиком, ясна річ, не задоволені.

Пресова служба «АПН» повідомляє, що опитано 809 респондентів віком від 18 років, постійних мешканців Кіровоградської області, за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками та місцем проживання. Вибірка опитування будувалася як стратифікована, багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки не перевищує 4%. Опитування тривало від 16 по 25 травня.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail