«Ми поліпшили роботу парламентарів!»

Таке заявила громадська організація «Асоціація політичних наук». Хоча йдеться про народних депутатів від нашої області, однак, заява досить смілива.

Таке поліпшення стало можливим завдяки втіленню проекту «Від якісної комунікації до участі громади у прийнятті рішень». Він реалізується в межах Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

Пресова служба «АПН» цитує керівника проекту Дмитра Сінченка: «Нам вдалося виконати поставлені задачі, не зважаючи на карантин та інші форс-мажори, які нас спіткали. Проєкт виявився корисним та дієвим. Наприклад, лише один із обраних від Кропивниччини депутатів планував звітувати перед виборцями. Завдяки нашому проекту це зможуть зробити всі. Всі депутати відкрили свої приймальні, отримали аналіз законопроектів, які розглядаються у парламенті, а також ідеї для нових законів. На основі громадських обговорень, які були проведені в рамках нашого проєкту, вже зараз відбувається підготовка відповідних законопроєктів, а наші експерти включені у робочі групи з цих питань».

Звучить не дуже переконливо: до звітів депутатів навряд чи може спонукати стороння громадська організація, швидше партія, яка їх висунула і завдяки якій вони пройшли в парламент. Так само й громадські приймальні депутати відкривають з іншою метою. Запитайте у Олеся Довгого. Ну, а вже про аналіз законопроєктів, які розглядає Верховна Рада, очевидно, тут проблем у депутатів і без «АПН» не було.

Але далі цікавіше: «Асоціація Політичних Наук» провела ґрунтовне соціологічне дослідження, у рамках якого детально дослідила ставлення виборців до народних депутатів, до їхньої роботи в округах, порівняла їх із депутатами попереднього скликання, і на основі дослідження надала депутатам детальні рекомендації щодо того, як можна покращити свою роботу і на що варто звернути увагу». За це депутати, мабуть, були вдячні громадським активістам. Результати соціологічного дослідження обіцяють оприлюднити на сайті «АПН».

«Ми провели чималу роботу з виборцями, пояснюючи їм, які повноваження мають народні депутати, і з якими питаннями до них варто звертатися. Для цього ми виготовили якісну поліграфічну продукцію – інформаційно-просвітницькі плакати, які будуть розміщені у різних установах та організаціях, а також відеоролик, який ми запропонуємо показати місцевим телеканалам» – пресова служба цитує аналітика проекту Юлію Бочарову-Туз.

Очевидно, це буде корисно для виборців, адже значна частина їх і досі не розрізняє які саме повноваження має голова міста, народний депутат, Президент. І виховання такої політичної культури – важлива річ.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail