Наш Андрій Табалов – у батальйоні «Монако»

Репортаж Михайла Ткача «Батальйон Монако» на «УП» викликав шалений резонанс – більше півтора мільйона переглядів. Мова йде про олігархів та заможних українців, які замість того, щоб допомагати країні, де вони заробили величезні статки, вистояти у кривавій війні, повтікали на Лазурний берег. У той час, коли у нас діти збирають гроші, аби допомогти ЗСУ, ці «лицарі» користуються яхтами за десятки мільйонів доларів, такими ж дорожезними машинами та віллами.

У репортажі називались прізвища відомих олігархів та оточення провладної верхівки. Але за кілька днів стало відомо, що ДБР відкрила провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст. 332 ККУ а саме «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України». У рамках розслідування фігурантів перевірятимуть на предмет організації незаконного переправлення через кордон та використання службового становища для незаконного переправлення через кордон.

І відкрито його не лише проти тих, кого назвав журналіст – у списку понад 80 осіб. Серед них і брати Андрій та Сергій Табалови. Вони – чоловіки призовного віку, які у нинішній час не мали б бути за кордоном. Тим більше Андрій – публічна людина, екссекретар міської ради Кропивницького. На прохання прокоментувати цю ситуацію Андрій Табалов не відгукнувся.

Коли він уперше балотувався до парламенту від партії «Фронт змін», на запитання чи відчуває він себе представником нового покоління і чи готовий змінювати правила гри в нашій державі на більш цивілізовані, Андрій відповів так: «Відчуваю. Коли я, проживши п’ять років в Англії, повернувся в Україну, мені було дуже важко вести бізнес. Там чиновники, у перекладі на нашу мову так і звуться – громадський слуга, у нас же, як відомо, все по-іншому. Ще мене вражає, як наші бізнесмени ставляться до своїх зобовязань. Якщо вони не можуть або не хочуть щось зробити, вони просто трубку не беруть. Нормальні ділові стосунки передбачають певну відповідальність і чітке дотримання слова». І ще: «Проблема і у тому, що закони не виконують здебільшого ті ж політики, які їх приймають. Вони живуть за відомим постулатом – своїм – усе, чужим – закон. Це становище треба терміново змінювати».

А про патріотизм Андрій Табалов міркував так: «Минулого року я був у США, і мене вразило, що там, аби стати громадянином цієї могутньої країни, найважливіше знати мову і історію. Мені пощастило з учителями з цих предметів у школі. Саме тоді я відчув себе українцем. Я важаю, що це дуже важливо. На це необхідно звертати увагу і в освіті, і в інформаційному просторі, де дуже не вистасає україноцентричного підходу. Нам треба розвивати справжній патріотизм, без якого сильна держава неможлива».

Світлана Орел

Чому ж усе так змінилось звідтоді?


Надрукувати   E-mail