Заступник голови офісу президента Олег Татаров, підозрюваний у причетності до фальсифікації експертизи у справі екснардепа та забудовника Максима Микитася, уник арешту, оскільки прокурор, введений у справу Іриною Венедіктовою, відкликав з Вищого антикорупційного суду клопотання про застосування запобіжного заходу на підставі вимог ст.185 КПК України і виявленого порушення вимог Кодексу.
В ОГП стверджують: "Так, вивченням матеріалів, які додаються до клопотання, встановлено, що в діях підозрюваних можливий склад іншого кримінального корупційного правопорушення, що не дає права звернення до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою".
Ще одна причина відкликання: повідомлення про підозру Олегу Татарову було здійснено з порушенням вимог ст. 481 КПК України не уповноваженою особою: детектив, який вручав підозру, призупинив права на заняття адвокатською діяльністю, але не втратив статус адвоката.
Разом з тим, у відомстві підкреслили, що після надходження матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні з Національного антикорупційного бюро слідчі Головного слідчого управління Служби безпеки України та прокурори Офісу генпрокурора дадуть оцінку зібраним доказам і приймуть відповідні процесуальні рішення.
Раніше поліція запідозрила Микитася в організації викрадення людини. Захист екснардепа, який дав покази проти заступника голови Офісу президента Олега Татарова, каже про провокацію в поліцейському розслідуванні. Адвокат Артур Габрієляна стверджує: "Ми з самого початку знали, що це провокація, але не могли зрозуміти, звідки ноги ростуть».
Серед доказів поліції міститься нібито есемеслистування Микитася з іншим підозрюваним на прізвище Чернов. У цьому листуванні йдеться про викрадення людини, яке, за версією слідства, замовив екснардеп. Водночас, захист стверджує, що Чернов насправді листувався сам із собою з двох різних телефонів, а потім змінив ім’я одного з абонентів на "Микитась Максим".Згодом чоловік надіслав скріншоти зі зміненим ім’ям своїм співучасникам як завдання від Микитася.
Поліція вилучила у Чернова два телефони, на яких збереглось згадане листування. У месенджерах абоненти були підписані одне в одного як "Яя" та "Серега Оч. Важный". Спілкування щодо викрадення людини починається 30 листопада – 1 грудня. Приблизно в цей же час заступник голови Офісу президента Олег Татаров дізнався, що йому підготували підозру в корупції. Свідчення для цієї підозри дав Микитась.
А ви питаєте – чому у нас не саджають корупціонерів? Чому вони постійно виходять сухими з води, у гіршому для них випадку відбувшись кількомва днями арешту? Система проявляє просто чудеса вигадок і вивертів, аби рятувати своїх. Хто і коли її змінить?
За матеріалами «УП»