Наші депутати не знають, що робити з карантином

Запровадження карантину вихідного дня викликало у суспільстві не схвалення, а обурення й протест. Це при тому, що більшість з нас уже або самі зустрілися з хворобою, або побачили її згубну дію на здоров’ї своїх близьких і знайомих.

У цій ситуації, коли кількість хворих невпинно зростає, уряд мав щось робити. Оголосити повний локдаун неможливо – економіка й так ледве дихає. Але й карантин вихідного дня багатьом несе чималі збитки. У Кропивницькому протестували ресторатори та працівники кафе: саме вихідні дні приносять їм близько 30 відсотків прибутків. Уряд пообіцяв певну компенсацію, але у її дієвість мало хто вірить.

Народні депутати рішення уряду про карантин вихідного дня теж розкритикували і хотіли застосувати свою владу – рекомендувати уряду відмінити його. Але відповідне рішення не те що не добрало голосів, воно зовсім провалилось, навіть не наблизившись до необхідної більшості – 226. Відміну карантину вихідного дня підтримали тільки 149 депутатів.

Очевидно, це свідчить про те, що нардепи розуміють складність ситуації, але й самі не знають, який вихід кращий. Це підтверджує голосування й наших депутатів. Четверо з них – Олександр Дануца, Олег Воронько, Юрій Кузбит, Богдан Торохтій утрималися, Ігор Мурдій не голосував, Олесь Довгий взагалі був відсутній. Тільки Олег Тарасов визначився зі своєю позицією: він проти відміни карантину вихідного дня.

Парламентарі вирішили повернутися до цього питання через два тижні. Тим часом глава уряду Денис Шмигаль обіцяє у разі, якщо обмеження на вихідні не спрацюють, повний карантин.

 


Надрукувати   E-mail