Наші депутати проти свободи слова, чи ні?

У Верховній Раді України 14 січня ухвалили зміни до Закону "Про медіа" стосовно відповідальності онлайн-медіа за негативні коментарі читачів щодо чиновників. Ініціатором внесення змін виступив голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

Суть змін полягає у тому, що ЗМІ, як і раніше, змушені будуть обмежувати доступ читачів до таких коментарів, однак вони звільнятимуться від відповідальності за поширення недостовірної інформації, якщо зроблять це упродовж трьох днів з моменту отримання скарги, припису чи ухвали суду. Насправді вимога до онлайн-видань обмежувати доступ до повідомлень, що містять недостовірну інформацію та інформацію, поширення якої заборонено статтями 36, 42 та 119 Закону України "Про медіа", якщо такі були опубліковані у коментарях чи публікаціях користувачів, існувала й у попередній версії закону. Зробити це онлайн-медіа, згідно з нормами статті 117 згаданого закону, мали упродовж трьох днів з моменту отримання відповідної скарги чи припису Національної ради – у такому разі вони звільнялися від відповідальності.

Проголосований у Верховній Раді законопроєкт 11321, ініційований Юрчишиним, уточнив згадану норму. Суть змін зводиться до того, що онлайн-медіа мають не обмежувати, а видаляти коментарі з недостовірною інформацією. І, аби уникнути відповідальності, вони мають це робити не лише впродовж трьох днів після скарги чи припису Нацради, а й у такий самий термін після отримання ухвали про відкриття відповідного провадження судом.

Цей закон містить ще ряд положень, які частково обмежують свободлу слова, а у певних моментах сприяють роботі журналістів.

Як же проголосували наші депутати? Троє з них – Юрій Кузбит, Ігор Мурдій та Богдан Торохтій проголосували за, Олег Воронько вирішив не голосувати, Олександр Дануца, Олесь Довгий та Олег Тарасов були відсутні на засіданні. Так, як і наші екс – Андрій Ніколаєнко та Сергій Ларін.

 

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail