Наші земляки, які обиратимуть нового антикорупційного прокурора. Чисті, мов янголи?

У листопаді закінчується 5-річний термін, на який призначали керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Конкурсна комісія складається з 11 осіб: 4 представників ради прокурорів, яких раніше визначили, та 7 делегованих Верховною Радою. Своїх кандидатів подали всі фракції та депутатська група "Довіра". Серед них є й кілька наших земляків. Спробуймо глянути на них зблизька.

Від фракції "Слуга народу» Євген Юрійович Соболь. Він – завідувач кафедри державно-правових дисциплін та адміністративного права ЦДПУ ім Винниченка. Закінчив Харківський університет внутрішніх справ та докторантуру Класичного приватного університету. Захистив дисертацію на тему «Діяльність органів публічної влади щодо реалізації та захисту прав і свобод інвалідів: адміністративно-правова теорія та практика». І хоча науковою роботою займається порівняно недавно – статус кандидата наук здобув п’ять років тому, встиг опублікувати уже три монографії, 13 навчальних посібників, 45 наукових статей.

За даними Центру протидії корупції, у квітні минулого року разом із дружиною придбав однокімнатну квартиру, ринкова вартість квартири у тому ж районі складає близько 100 тисяч доларів. Важко сказати, наскільки дані центру справедливі – у нашому місті не так багато житла має таку вартість.

Від фракції "Слуга народу» Олексій Юрійович Дрозд. Працює начальником відділу докторантури та ад’юнктури Національної академії внутрішніх справ України. 

У своїй декларації вказує придбання земельної ділянки площею 0,24 га за 49 594 грн у с. Хотів Київської області 2017 року, хоча ринкова вартість земельної ділянки може бути значно вищою. Також 2018 року дружина придбала авто Volkswagen Golf 2015 року випуску за 179 тис. грн. Сьогодні вартість уживаного авто такої ж марки коливається від 265 тис. грн. до 415 тис. грн. До речі, щодо авто. Запам’ятався випадок (а ми з Дроздами один час, ще коли Олексій ходив до школи, були сусідами на одному сходовому майданчику), коли його мати потрапила в аварію і розбила на той час гарне, престижне власне авто. Не встигли знайомі поспівчувати пані Валентині, як вона вже мала нове, ще краще. Тоді це викликало, як мінімум, здивування. Хоча всі знали, що керівні посади Дроздів у міліції дуже «хлібні».

Також кандидат вказав що проживає у квартирі, яка належить його батькові Дрозду Юрію Васильовичу, ексзаступнику начальника УМВС Кіровоградської області, а сьогодні підприємцю з пожежної безпеки. Юрій Дрозд наразі є співвласником ТОВ "АПС-Київ" та ТОВ "АПС-Кіровоград", які надають послуги з встановлення пожежної системи та обслуговування вогнегасників. Ці фірми перемагають на державних тендерах. Так, ТОВ "АПС-Київ" отримало від держави понад 22 млн. грн. найбільше у 2018 та 2019 роках, підписавши договорів на 7,1 та 8 млн. грн. відповідно. ТОВ "АПС Кіровоград" всього отримали від держави понад 8 млн. грн., найбільше у 2018 році – понад 3 млн. грн. Іншими співвласниками є родина колишнього керівника Кіровоградського ДСНС Олександра Адамовича. Раніше йому також належала частка у ТОВ "Техногенна безпека", на сьогодні він є лише її керівником. 

Від фракції ОПЗЖ Олександр Степанович Гардецький. Він – керуючий адвокатського об'єднання "Гардецький і партнери". До початку адвокатської практики, практично всю трудову діяльність провів в органах прокуратури, зокрема у прокуратурі Кіровоградської та Київської областей. Ось що він сказав у інтерв’ю, коли був призначений прокурором нашої області: «Я працював не в одній області на посаді прокурора. Складність Кіровоградщини у тому, що тут дуже розповсюджена корупція, багато посадовців знаходяться під впливом деяких відомих людей. Цей страх, який накопичувався роками, долати дуже важко».

Ексгенпрокурор Віктор Пшонка звільнив Гардецького з посади прокурора Київської області. Останній це пояснював своєю "принциповою незгодою з керівництвом та тиском на себе". 

Центр протидії корупції також повідомляє, що зять Гардецького Сергій Прохоров є суддею Господарського суду Запорізької області. Йому закидали ухвалення низки сумнівних судових рішень. Він, зокрема, ухвалив рішення, яким залишив у власності обслуговуючого кооперативу матері ексгубернатора Харківської області Михайла Добкіна земельну ділянку площею 1,68 га, яка являла собою природний ліс. Таке виділення суперечило вимогам житлового законодавства. Окрім того, дружина Сергія Прохорова – Ніна Гардецька (дочка Олександра Гардецького) отримала від місцевої ради Харкова, яку очолював тоді Добкін, земельну ділянку у лісопарковій зоні площею 2200 кв. м.

Як адвокат Олександр Гардецький представляє у Вищому антикорупційному суді фігурантів справ Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, зокрема начальника служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації Сергія Андріяша, якого підозрюють у нецільовому використанні коштів, що завдало збитків бюджету на суму близько 10 млн. грн.

З цих кандидатів підтримку Верховної Ради здобув Євген Соболь.


Надрукувати   E-mail