Голова облдержадміністрації Андрій Балонь оприлюднив звіт за пів року своєї роботи на посаді. Очевидно, продовжуючи відоме гасло Володимира Зеленського «Зробимо їх разом!», звіт має своє: «Разом і далі». Приурочений звіт річниці на посаді Президента України.
Як відомо, він сам не дуже поспішає зі звітами. Багато хто просто публічно вимагали їх від очільника держави. Своєрідним звітом стала пресконференція, але її через скандальні шлейфи та безліч непевних і туманних висловів Володимира Олександровича важко назвати серйозним звітом. Тож, Андрій Балонь, мабуть, вирішив виправити помилку патрона і опублікував структурований звіт своєї діяльності.
Важко сказати, хто саме його готував, але читати його місцями сумно, а місцями смішно (можливо, приваблює перспектива опинитися у «95-му кварталі»?). Наприклад, розділ «Економіка і бізнес» відкривається просто таки сакраментальною фразою: «Розпочали боротьбу із тіньовою економікою». Люди добрі, та у нас ця боротьба скільки років триває? Усі, хто приходив до влади в Україні боролися з нею. Тільки чомусь вона лише зростала. Цього разу «…з незаконного обігу вилучили 17 тис. літрів алкогольних напоїв і понад дві тисячі літрів спирту, а також зупинили підпільну діяльність 22 АЗС». Чи це новина і чи досягнення? Скільки за останні роки було повідомлень у ЗМІ про вилучення підпільного алкоголю і всіляких спиртових бовтанок?
Комунікаційні майданчики з підприємцями хіба один раз організовувалися? Особливо модно було це робити при податковій інспекції. Вона уже років кілька тому оголошувалась насамперед сервісною послугою. Чи стала такою?
«Сприяли укладенню довгострокового договору між ДП «Енергоатом» та ДП «СхідГЗК» на постачання уранового оксидного концентрату, що забезпечить стабільну роботу підприємства до 2026 року». Звучить, як знущання на фоні акцій протесту шахтарів, яким заборгували більше 300 мільйонів гривень, а через відключення електроенергії нависла загроза затоплення шахт. Та й не лише про договір там мова, а про включення Східного гірничо-збагачувального комбінату разом із шахтами у склад НАЕК «Енергоатом» і відповідно створення державної вертикально-інтегрованої системи, яка б включала майже усі технологічні ланцюжки. Інакше не розібратися там з боргами, які накопичувались роками, із неузгодженням ціни на концентрат, багатьма іншими проблемами. Ще влітку минулого року було підготовлено рішення про це. Та центральна влада через свою високу «компетентність» та вже друге переформатування профільного міністерства, ніяк не дійде до вирішення проблем шахтарів. У тому вузлі, що заплутувався не один місяць, ясна річ, далеко не все залежить від обласної влади.Але яке ж це її досягнення?
Якось ніби переконливо звучить початок розділу «Інвестиції»: «Розпочали реалізацію державного інвестиційного проєкту зі створення Міжнародного центру підготовки пілотів на базі Національного авіаційного університету». Мається на увазі Кіровоградська льотна академія НАУ? Так вона готує пілотів уже років 40. Інша річ, що вартість авіаційного палива досить висока і щоб отримати льотну практику і відповідний диплом, студентам доводиться шукати кругленьку суму грошей. То це інвестиція їм на допомогу, чи куди?
А взагалі інвестиції потрібні нам, як повітря. І цікаво було б побачити конкретні суми і зрозумілі проєкти.
Важко стриматись, щоб не процитувати ще один момент: «Локалізували спалахи епідемії (мається на увазі коронавірус) у лікарнях. Зокрема заборонили госпіталізацію пацієнтів у приватній клініці в Кропивницькому». Це голова ОДА має забороняти?
Ну, і на фоні останніх подій у Кагарлику та Броварах звучать трохи знущально слова про боротьбу зі злочинністю і зниження її рівня.
Насправді, за пів року важко було досягти якихось серйозних зрушень. Але ж для чого поспішати з такими звітами?
Світлана Орел