Нові райони: черга дійшла до реальної реорганізації

Верховна Рада прийняла Закон з довгою назвою «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій». Адміністративно-територіальний устрій України змінився. А як бути зі старим? Райдержадміністрації, райради і частина сільських рад, їхні штати, а це люди з певною освітою і підготовкою, майно.

Згаданий Закон вносить зміни до чотирьох діючих Законів України – «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації», «Про Кабінет Міністрів України», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

У нашій області, як до речі і в інших, не зважаючи на рішення Кабміну про утворення нових районів згідно з новим адміністративно-територіальним устроєм, до цього моменту існували старі. За відсутності нового Закону, на місцях все було без змін не лише через це, але і тому, що діяв державний бюджет, у якому був закладений старий територіальний устрій. В держбюджет 2020 року не вносилися ніякі зміни, що дозволило фінансувати всі старі районні, селищні та сільські структури, які підлягали майбутній ліквідації. У кадровому питанні нічого «не різали по живому», а у фінансовому, мабуть, щоб не заплутатись в перерозподілі коштів, виконували бюджет старих районних структур та сільських рад. З нового року настає період вивільнення районних чиновників через скорочення районів з двадцяти одного до чотирьох.

У наступному, 2021 році, новий бюджет вже передбачатиме фінансування нових районних структур трьох видів територіальних громад – міських, селищних та сільських. Усі вони стають складовими новоутворених районів. Отож, ліквідовується юридична реєстрація усіх старих адміністративних утворень – районів та їхніх рад, а замість них проводиться юридична реєстрація нових районів і громад з відповідними назвами. Паралельно вирішуються питання правонаступництва і підпорядкування конкретних органів місцевого самоврядування, що ліквідовуються, новоутвореним структурам. Це ж стосується і передачі їхнього майна, приміщень, транспорту.

Новий Закон також передбачає завершення виконання бюджетів цього року тими адміністративними одиницями, які існували на момент їхнього прийняття. Прийшов час реального утворення нових чотирьох районів області. Законом передбачено, що всі утворені міські, селищні та сільські територіальні громади входять до складу відповідних районів, на території яких вони знаходяться, та їм адміністративно підпорядковуються.

Нові райони у свою чергу, як і попередні старі, підпорядковані обласним структурам. На Кіровоградщині ліквідовано 21 старий район разом з чотирма містами обласного підпорядкування. Вони включені постановою Кабміну до територій новоутворених районів та передаються у їхнє адміністративне підпорядкування. Всі 49 міських, селищних та сільських громад області розподілені та належать до Голованівського з центром у селищі міського типа Голованівськ, Кропивницького з центром у місті Кропивницький, Новоукраїнського з центром у місті Новоукраїнка та Олександрійського з центром у місті Олександрія, районів.

Анатолій Авдєєв


Надрукувати   E-mail