ОБСЄ зацікавилась Кропивницьким. Раптом?

У міській раді Кропивницького повідомили про зустріч із групою спостерігачів місії ОБСЄ з Дніпровського офісу, яку очолює Ксав'є Бле. Секретар міської ради Олег Колюка ознайомив гостей з історією міста, його економікою та інфраструктурою, розповів про суспільно-політичну ситуацію.

Цікаво було дізнатися, що юридичну реєстрацію у Кропивницькому мають 106 міських організацій політичних партій і 987 громадських організацій. Це ж яка мала б бути армія активістів! Хоча б по одному від партії і організації – і вже більше тисячі людей.

За словами Олега Колюки, у Кропивницькому також зареєстровано 23 громадські організації національних меншин, хоч фактично діють 8, і 93 релігійні організації. Релігійне життя в обласному центрі, як наголошує секретар міської ради, відрізняється в цілому мирним існуванням різних конфесій, що беруть участь у спільних релігійних та соціально-культурних заходах.

Особливо зацікавила гостей міська програма профілактики та протидії злочинності “Безпечне місто”. Вони розпитували про особливості її реалізації, а з огляду на те, що основні її заходи передбачають встановлення систем відеонагляду в публічних місцях, цікавилися також про ставлення населення до відеокамер на вулицях міста.

Начальник управління з питань запобігання і виявлення корупції Олександр Шишко повідомив, що за чотири роки реалізації програми жодних нарікань не надходило, навпаки в місцях, де встановлено відеокамери, на 40% зменшилося число правопорушень, до того ж це не приховані відеокамери, їх місцерозташування озвучується у публічному просторі.

Чому ж ОБСЄ раптом зацікавилась Кропивницьким? Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СMM) почала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ. Це неозброєна цивільна місія, яка працює у всіх регіонах України. Її основні завдання – неупереджено і об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту.

Ну ясна річ, у нас конфліктів, слава Богу, немає. Однак місія цікавиться нашим краєм. 26 червня 2019 року із спостерігачами ОБСЄ зустрічався тодішній секретар міської ради Андрій Табалов. Предметом розмови став перебіг виборчого процесу у Кропивницькому та технічний стан готовності виборчих дільниць до роботи комісій та голосування виборців. 23 травня цього року відбулась онлайн-нарада секретаря Олександрійської міської ради Вікторії Косяк з представником спеціальної моніторингової групи місії ОБСЄ Михайлом Пановим. Спостерігача цікавило питання політичної ситуації в Олександрійській міській раді. Вікторія Косяк повідомила, що в міській раді немає радикальних опозиційних настроїв. Незважаючи на те, що у різних політичних партій свої погляди, на сесіях приймаються виважені рішення на благо громади, а не заради політичних амбіцій. Також спостерігач цікавився думкою секретаря міської ради з приводу того, чи можуть виникнути протиріччя серед людей у разі перейменування області. На думку Вікторії Косяк, як зреагують жителі на зміну назви області, спрогнозувати неможливо. Проте, можуть бути позиції як за, так і проти такого рішення, оскільки подібна ситуація спостерігалась під час перейменування обласного центру.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail