Ухвалення Постанови про Заяву Верховної Ради України у зв'язку з сьомою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності (№2739) – це крапка в історичній справедливості. Таке переконання під час обговорення цього документу висловила заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк. Вона також зазначила, що це прояв вдячності тим людям, які загинули за те, щоб народні депутати могли працювати та ухвалювати рішення на користь суспільства.
«Завтра сьома річниця цих подій. Ця постанова в першу чергу про справедливість і по нашу історію. Я хочу вам сказати, що навіть Європейський суд визнав Майдан і Революцію Гідності історичною подією, дав правову оцінку тому, що це було. Але український парламент за сім років своєї діяльності так і не зміг це зробити. Тому ми сьогодні можемо зробити історичний крок і визнати все ж таки, що Майдан, що Революція Гідності були історичною подією, що ми як парламентарі засуджуємо діяльність окремих працівників підрозділу "Беркут" і поліціантів, які вбивали людей. Що ми вимагаємо довести до логічного кінця і все ж таки в судах визнати, що ті діяння, які робили ці люди, що ті діяння, які робили керівники держави, були протиправними», – зазначила доповідачка.
Народна депутатка О.Устінова нагадала, що 20 сімей рідних, близьких учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні не дочекалися цієї справедливості. «Вони померли, чекаючи на ту справедливість, на те, щоб їхніх дітей визнали героями, а не переворотниками, як це намагаються зробити портнови через свої суди.
На пропозицію Голови Верховної Ради України народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав життя під час тих трагічних подій.
Верховна Рада 295 голосами прийняла проєкт Постанови №2739 в цілому з пропозиціями Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Документ покликаний привернути увагу українського суспільства та міжнародної спільноти до Євромайдану й Революції Гідності та містить позицію Верховної Ради України щодо:
–визначення Революції Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виявом національного прагнення до свободи;
–недопустимості зволікання із розслідуванням справ Майдану;
–важливості пам’яті про Героїв Небесної Сотні;
–недопущення узурпації влади;
–політичної оцінки режиму Віктора Януковича;
–засудження протиправних дій окремих співробітників спецпідрозділу «Беркут», деяких міліціонерів, військовослужбовців внутрішніх військ, судових виконавців, прокурорів, суддів та інших осіб під час Революції Гідності;
–важливості мирних зібрань та неприпустимості сваволі;
–європейських цінностей як фундаменту держави.
За цей документ проголосували усі депутати партії «Слуга народу» від нашої області: О. Дануца, І. Мурдій, Ю. Кузьит, О. Воронько, О.Тарасов, Б.Торохтій. Слід зазначити, що ця фракція практично одноголосно підтримала заяву. За винятком кількох відсутніх. Проти проголосував лише одіозний М. Бужанський та Є. Шевченко утримався. У фракції ж ОПЗЖ 17-ро депутатів проголосували проти. Серед них – Н. Шуфрич, Ю. Бойко, Г.Суркіс, Ю. Іоффе, О. Волошин. Сергій Ларін, як завжди під час принципових голосувань, не голосував. Інші фракції майже одностайно підтримали заяву. А. Ніколаєнко і О. Довгий були відсутні.
Вл. інф.