У своїй авторській колонці Севгіль Мусаєва поставила питання иак: «Чому історія про стеження за редакцією Bihus.Info свідчить про повну деградацію та непрофесіоналізм усієї української правоохоронної системи? Або радше вседозволеність та безкарність її кураторів. І чому кадрові рішення мають бути ухвалені не тільки щодо Романа Семенченка, але й щодо прокурорів, а також кураторів цієї самої правоохоронної системи. Бо весь силовий блок дискредитовано і в очах суспільства, і в очах міжнародних партнерів.
Вона вважає, що запитання слід ставити не лише СБУ, а й Нацполіції ьа Генпрокуратурі. Бо ж опероативники тільки виконавці чиєїсь волі. Ось як вона аналізує роль правоохоронної систкми в цілому:
«Найважливіше. Керуюча та координуюча роль у кримінальних провадженнях належить прокурору: без його участі не погоджуються спостереження за людьми, в тому числі за журналістами. Здійснення оперативно-розшукової діяльності відбувається лише за ухвалою слідчого судді за клопотанням керівника оперативного підрозділу або його заступника. Залучення працівників центрального апарату СБУ (а в операції брали участь саме вони) свідчить про те, що провадження, яке розслідується, має або надважливе значення, або особливу складність. "Злиття" в мережу відео вживань наркотиків командою Бігуса свідчить про те, що провадження по торгівцях наркотиків або а) було реалізовано, або б) працівники СБУ вчинили кримінальний злочин із розголошення державної таємниці. Також абсолютно очевидним є те, що прокуратура або ДБР одразу після заяв команди Бігуса мали зареєструвати кримінальне провадження відносно працівників правоохоронних органів: або за незаконне стеження, або за розголошення державної таємниці. Але цього не було зроблено ані 16 січня, ані 31 січня після звільнення керівника відповідного департаменту СБУ. Яке, до речі, не було прокомуніковане належним чином. Така бездіяльність може свідчити про те, що прокуратура могла бути залучена в процес незаконного стеження за журналістами. І тому питання про можливу кримінальну відповідальність має лунати і стосовно прокурорів.
Завданнями Служби безпеки України, якщо хто забув – і це також прописано у законодавстві, – є контррозвідувальна діяльність, а аж ніяк не пошук злочинів, повʼязаних із торгівлею наркотиками!!!! Департамент захисту національної державності СБУ, відповідно до свого положення про роботу (якщо не полінитися його прочитати), не має завдань щодо супроводження справ, які пов'язані з пошуком і виявленням злочинів у сфері наркоторгівлі. І найголовніше – нагляд за додержанням законів під час проведення контррозвідувальної діяльності має нести генеральний прокурор або його уповноважені заступники».
«Тому звітувати перед парламентом, – робить висновок редакторка «УП», – мають також генеральний прокурор, керівник ДБР, керівник Національної поліції, а також людина, яка призвела правоохоронну систему до такого колапсу – заступник голови офісу президента Олег Татаров».