Ринок продали за безцінь. Депутат облради складає повноваження

Депутат обласної ради Володимир Арсирій звернувся до своїх виборців через газету «Новоукраїнські новини», пояснюючи, яка ж причина того, що він достроково складає свої повноваження. Пан Володимир обраний від партії ВО «Батьківщина».

Ось що сказано у його звернення: «На превеликий жаль, нещодавно сталась подія, на яку я, як депутат обласної ради, не можу не відреагувати. У травні цього року Кіровоградським облспоживтовариством, головою правління якого є член нашої фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Петро Григорович Петрушевський, був проданий один із найбільших об’єктів на території нашого району – центральний ринок у місті Новоукраїнці. Це доволі історичне місце, площею близько гектара, діють м’ясний та молочні корпуси, торговельні ряди, павільйони, де торгівлю здійснювали підприємці, жителі Новоукраїнської громади та району.

Головне, що ми всі дізналися про продаж лише через місяць після здійснення правочину, причому в незвичний спосіб – у неробочий для ринку день там з’явилась спецтехніка нового власника з намірами зносити торговельні ряди й готувати майданчик для будівництва нового «Файно Маркету». Я особисто дізнався про все в той день, коли в моєму дворі з’явилося кілька підприємців та депутатів Новоукраїнської ОТГ, які поставили мені запитання: «Арсірію, чого сидите? Ваш Петрушевський із Мазуренком (С. В. Мазуренко, директор райспоживтовариства) продали ринок, пішли його захищати!»

Громада згуртувалася, фізично не дала можливості новим власникам зайти на ринок і почати руйнувати його. Розпочався тривалий процес перемовин, відбулася низка зустрічей із новими власниками, дві позачергові сесії міської ради, і цей процес до сьогоднішнього дня ще триває.

Насправді можна було б оспорювати факт продажу, намагаючись визнати правочин недійсним, але це можливо було б, якби той самий Петрушевський на чолі з облспоживтовариством та Мазуренком, керівником РСТ, стали на наш бік. Але ні Петрушевський, ні Мазуренко жодного разу не з’явилися ні на одну зустріч із жителями та підприємцями. Не з’явилися вони й на позачергові сесії міської ради, які проводились спеціально з даного питання, хоча їх і запрошували.

По суті, те, що відбулося – законне. Новий власник вступив у законні права в результаті аукціону, де були два учасники, була оціночна вартість цього об’єкта й на підставі аукціону він став власником. Хіба що, крім одного: ніхто з жителів району та міста не знали про продаж ринку й не бачили оголошення про проведення цього аукціону. Та й голова Новоукраїнської ОТГ Олександр Корінний, за його словами, теж був не в курсі того, що ринок продано за 2 млн. 700 тис. гривень. На думку жителів міста та району, ціна продажу занадто низька. І підтвердженням цього є те, що на одній із зустрічей із представниками нового власника, підприємцями та депутатами міської ради міський голова О. Корінний заявив, що якби він знав про продаж ринку, то громада обов’язково б брала участь в аукціоні й віддала б за нього і 6 мільйонів гривень… Насправді питання ціни доволі філософське, так як була зроблена оцінка експертами, і тут уже запитання до правоохоронних органів.

Мене ж більше цікавить моральний і, як наслідок, політичний бік цього питання. По-перше, я як депутат обласної ради несу відповідальність за те, що в зв’язку з продажем ринку 142 особи втратили постійні робочі місця. По-друге, кілька тисяч людей, місцевих жителів втратили можливість реалізовувати надлишки своєї продукції на цьому ринку. Наголошую – іншого ринку в Новоукраїнці НЕМАЄ!

Стан справ на сьогодні такий: у результаті кількох проведених зустрічей із новими власниками укладено тристоронню угоду між представниками підприємців – жителів міста й району, новими власниками та міською радою про те, що новий власник не буде зносити м’ясний, молочний корпуси, а надасть їх в оренду підприємцям та жителям міста й району за 1 грн. на місяць терміном на 10 років, до 2034-го року включно. Також знову ж таки завдяки наполегливості людей нові власники виділили 10 соток земельної ділянки. На ній силами й коштами приватних підприємців, сільгоспвиробників ми зараз будемо будувати торговельні ряди для того, щоб на цьому місці до 2034 року залишилася хоча б частина того ринку, який колись був у власності всього району й міста Новоукраїнки. Тож замість того, щоб направити кошти на допомогу армії чи вирішення інших питань, ми витрачатимемо приватні кошти для того, щоб зберегти хоча б якийсь ринок, аби люди не залишилися без роботи, а Новоукраїнка – без місця, де б люди могли продавати надлишки своєї продукції.

Завдяки довірі до мене та активній підтримці я чотири каденції ставав депутатом Кіровоградської обласної ради, і всі ви, виборці, розраховуєте в тому числі й на те, що я як депутат захищатиму ваші інтереси. До того ж, оскільки ринок продано організацією, яку очолює мій однопартієць пан Петрушевський, із яким я понад 10 років сиджу поруч на сесіях обласної ради, ситуація в очах моїх земляків і виборців має приблизно такий вигляд: мовляв, Арсірій із Петрушевським та Мазуренком тихенько, щоб ніхто не знав, за «дві копійки», офіційно продали ринок під прикриттям обласної організації ВО «Батьківщина», при цьому насправді набивши собі кишені грошима.

Офіційно заявляю, що я не маю до цього ніякого стосунку і моя заява про складання депутатських повноважень та вихід із політичної сили, – це моя політична відповідь і моя політична відповідальність перед моїми виборцями».

Від редакції: Схоже, це чесна позиція депутата. Але чому так відбувається? Адже партія мала б бути об’єднанням однодумців, небайдужих людей, які хочуть змінювати суспільство на краще. Різними шляхами, але на краще. Але у нашій досі не достатньо структурованій спільноті, де багато партій, але мало по-справжньому ідейних людей, уже стало звичайною практикою і навіть вважається досягненням, коли у партію вступають керівники якихось розгалужених інститукцій чи великих підприємств. Бо вони можуть записати у партію своїх підлеглих і при потребі послати їх працювати спостерігачами, членами комісій та різноманітних штабів під час виборів. Бо таких людей потрібно досить багато, а ідейних завжди маленька шопта.

І голів партій та керівників обласних осередків зовсім не хвилює, що у перспективі це шлях до занепаду і часто майбутньої дискредитації політичної сили. ВО «Батьківщина» вже пройшло цей шлях. І згадана ситуація – це вже лише один наслідок у низці інших.


Надрукувати   E-mail