Рух Чесно з посиланням на дані отримані від НАЗК наприкінці вересня 2023 року, оприлюднив прізвища політиків, які добровільно подали майнові декларації, хоч закон їх за два минулі роки до цього не зобов’язував.
За минулий рік такі декларації подали лише 38 депутатів, за 2021 рік таких було 53. Найбільша кількість добровільних декларацій надійшла до НАЗК від фракції влади – "Слуги народу", а за відсотком від загальної чисельності фракції чи групи – від представників "Відновлення України" та "Довіри". Серед керівництва парламенту декларації подав лише голова ВРУ Руслан Стефанчук — за обидва роки. Серед керівництва парламентських фракцій декларацію подав лише голова монобільшості Давид Арахамія, за обидва роки.
За 2021 рік з фракції «Слуга народу» подали декларацій 35 депутатів, з «Європейської соліданості» – двоє, з «Батьківщини» – один. За 2022 рік – зі «Слугв народу» –24, «Європейська солідарність» –2, «Батьківщина» – 0.
Парламентарі, які відмовились першого разу голосувати за відкриті декларації пояснювали це міркуваннями безпеки. Можливо. Але це стосується насамперед тих, хто має родичів чи нерухомість на прифронтових територіях. Що ж стримало від подачі декларацій наших депутатів?
Вл. інф.