Система з усіх сил рятує нашого нерядового Татарова

Справа нашого земляка Олега Татарова стала вже просто дзеркалом нинішньої немічної боротьби з корупцією. Успішний молодий чоловік з Новокураїнського району, очевидно ж, не досяг би таких кар’єрних висот, аби спирався лише на свою освіту, здібності і працелюбство. Корупційні ж зв’язки дають великі можливості, у тому числі й у матеріальному плані. Ось чому з корупцією так важко боротися. Ниточки переплетені і можна витягти зовсім несподівані вузлики. Ось тому майже вся система намагається врятувати нерядового Татарова.

Національне антикорупційне бюро вважає, що Офіс генерального прокурора здійснює безпрецедентне в історії України втручання в розслідування НАБУ тим, що забрав у бюро справу заступника глави Офісу президента Олега Татарова.

У бюро заявляють, що рішення про передачу справи до СБУ було ухвалене втаємничено, без консультацій із НАБУ та САП, фактично під покровом ночі: відповідна відмітка в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зроблена о 23:42.

НАБУ повідомило: "Закон забороняє передавати справи, в яких досліджуються злочини, підслідні НАБУ, до інших органів досудового розслідування. Таким чином Офіс Генерального прокурора свідомо ухвалив незаконне рішення, яке грубо суперечить вимогам Кримінального процесуального кодексу України.

Детективи НАБУ мають докази того, що заступник керівника Офісу Президента, у минулому — топпосадовець державної компанії "УкрБуд" — причетний до надання неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України.

Ще 1 грудня, напередодні повідомлення йому про підозру, генеральний прокурор таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження та за відсутності будь-яких правових підстав, змінила групу прокурорів, що відтермінувало повідомлення про підозру посадовцю на 17 днів.

Наприкінці минулого тижня Вищий антикорупційний суд України мав обрати топпосадовцю Офісу Президента запобіжний захід. З огляду на його ключову роль у корупційній схемі, слідство клопотало про тримання під вартою з альтернативою застави у 10 млн грн. Щоб унеможливити обрання запобіжного заходу, справу для розслідування передали СБУ, довівши цей факт до відома прокурорів САП о 9 ранку.

Тож, замість захисту інтересів держави, яка зазнала збитків через дії підозрюваного, Офіс Генерального прокурора фактично став на його особистий захист. Такі дії повністю дискредитують орган державної влади, чия діяльність має ґрунтуватися на верховенстві права, законності та справедливості, неупередженості та об’єктивності. Усім цим ОГП знехтував заради захисту чиновника, підозрюваного у корупції".

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що не причетна до рішення про передачу справи, в якій фігурує заступник глави Офісу президента Олег Татаров, в Службу безпеки України.

Між резонансними справами, які розслідує НАБУ, прослідковується схема уникнення відповідальності через намагання передати справи до інших правоохоронних органів та уникнення скерування їх до ВАКС (Вищого антикорупційного суду). Схема проста – сторона захисту звертається до Печерського райсуду (який взагалі не має розглядати справи щодо топкорупції), той зобов’язує Генпрокурора визначити нову підслідність. Генпрокурор сумлінно виконує такі незаконні судові рішення, які очевидно суперечать законодавству — справи НАБУ заборонено передавати до інших органів досудового розслідування.

НАБУ стверджує, що цю схему намагалися провернути у провадженні щодо "ВіЕйБі Банку", де підозрюваним є Олег Бахматюк. І такі ж дії вчиняються у справі за фактом підкупу експерта, де фігурує заступник глави ОП Олег Татаров.

Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження через можливе незаконне втручання Генпрокурорки Ірини Венедіктової у справу про ймовірне хабарництво заступника голови Офісу президента Олега Татарова. Про це повідомив виконувач обов’язки голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук.

За матеріалами «УП»


Надрукувати   E-mail