Здивуваало і вразило повідомлення: народній депутатці від "Слуги народу" Ірині Кормишкіній (раніше – Аллахверідєва), яку підозрюють у незаконному збагаченні на 20 млн грн (у листопаді 2022 року Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо Ірини за отримання неправомірної вигоди: подарунків вартістю 14,4 млн грн та 5,3 млн грн, а також годинника DEFY MIDNIGHT із діамантами за 310 000 грн) обрали запобіжний захід у вигляді особистої поруки.
САП уточнила, що поручителями суд визначив двох осіб: голову фракції Верховної Ради України Давида Арахамію та голову однієї з обласних військових адміністрацій Віталія Кіма. Термін дії обов’язків – два місяці.
Цікаво тут також те, що САП повідомили про підозру в незаконному збагаченні на понад 20 млн грн чинній народній депутатці тільки 17 жовтня цього року. Майже два роки треба було, щоб сформувати підозру?
Припустимо. Але яка аргументація поручителів? Віталій Кім, голова Миколаївської ОВА в ефірі телемарафону пояснив свою позицію так: "По-перше, є презумпція невинуватості. По-друге, я знаю її років 20, ще коли вона працювала в бізнесі страхування. Вона не переховується від слідства, не буде ухилятись від правоохоронних органів, з якими зараз вона повноцінно співпрацює, надає всі документи. Слідство розбереться хто винний, я тут не маю нічого коментувати".
Хто ж така ця Ірина Кормишкіна і як вона з’явилась у великій політиці? Очевидно, за призовом партії «Слуга народу». Ця політична сила з’явилася в один момиент і не мала свого кадрового резерву. Декларувалося, що такий підхід приведе в політику молодих, завзятих, небайдужих. А привів, як бачимо, у більшості примітивних, шахраюватих пристосуванців.
Рух Чесно про народну депутатку Верховної Ради дев’ятого скликання опублікував таку інформацію: «Народилася 26 серпня 1978 року у Миколаєві. Закінчила Миколаївську державну аграрну академію, спеціальність “облік та аудит”. До обрання працювала заступницею директора з розвитку у Миколаївській філії ЗАТ АСК "ІНГО Україна" та заступницею директора Миколаївської міської страхової агенції ЗАТ "Інкомстрах". На момент парламентських виборів була директоркою Миколаївської обласної дирекції ПрАТ СК "Уніка".
У 2019 році була обрана народною депутаткою дев’ятого скликання від партії "Слуга народу" (№116 у списку), як безпартійна. Членкиня однойменної фракції. Голова підкомітету з питань тарифного та нетарифного регулювання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
Згідно з аналітикою Руху ЧЕСНО, Ірина Аллахвердієва увійшла до списку прогульників серед народних депутатів Верховної Ради дев’ятого скликання. За даними дослідження Ірина Аллахвердієва пропустила 31% голосувань в проміжку від початку 2022 року і до травня 2023 року. У жовтні 2019 року не підтримала в комітеті законопроєкт про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості.
Наприкінці 2022 року проголосувала за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Через спротив громадськості станом на початок 2024 року президент не підписав законопроєкт, а отже він лишається нечинним.
У 2020 році мережу сколихнув сексистський скандал із участю голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії і його заступника Олександра Корнієнка. На оприлюдненому відео депутати нібито обговорювали свою колегу по фракції, Ірину Аллахвердієву, назваючи її "корабельною сосною". Сам Корнієнко спочатку сказав, що запис змонтований. Пізніше він вибачився за сексизм і виправдовувався тим, що більша частина його слів стосується не Аллахвердієвої, а миколаївської політикині Тетяни Домбровської.
У 2023 році Ірина вийшла заміж за депутата Миколаївської облради від партії "Наш край" Юрія Кормишкіна. Змінила прізвище на Кормишкіна. У тому ж році журналісти “Bihus.info” з’ясували, що після початку повномасштабної війни Кормишкіна придбала автомобіль Mercedes-Benz S500L 2021-го року випуску. Ціна на такі стартує з 4,4 млн грн, сама ж депутатка казала, що автомобіль обійшовся їй лише в 1 млн грн, тобто в чотири рази нижче його ринкової вартості».
У ЗМІ також можна зустріти інформацію про величезні статки родини Кормишкіних – десятки земельних ділянок, елітний автопарк, нерухомість.
Досвід світової демократії свідчить, що шлях у велику політику має бути некороткий – слід показати свої лідерські здібності у громадській роботі, визначити пріорітети, довести на ділі, що суспільні інтереси для майбутнього політика важливі, продемонструвати власний морально-етичний рівень. Ми маємо багато чудових прикладів, але чомусь ці люди, за рідкісними винятками, не у парламенті і не у вищих кабінетах влади. Відразу на думку спала херсонська активістка Катерина Гандзюк, яку підступно вбили хапуги, яких вона розвінчувала. Доти, доки такі, як Катерина будуть в могилі і винних належно не покарано, а такі, як Ірина у парламенті, добрих перспектив ми не матимемо.
Світлана Орел, за мастеріалами ЗМІ