Верховна Рада заборонила російську музику в українських медіа та у громадському просторі. Відповідний закон ухвалили 19 червня.
За проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора» проголосували 303 народних депутатів.
Український парламент аткож заборонив імпорт та росповсюдження книг та іншої видавничої продукції з РФ, тимчасово окупованих нею територій України та з Білорусі. За проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України» проголосувало 306 народних депутати.
Публічне виконання та демонстрація, а також використання фонограм, відеограм та музичних кліпів виконавців, які підтримують російську агресію будуть заборонені. Обмеження діятимуть на період до звільнення всіх окупованих українських територій та припинення агресії з боку Росії.
Ухвалено також законопроєкт, який передбачає державну підтримку книгарень, що продають книжки українською мовою, а також державні сертифікати на купівлю книг для дітей. В Україні окремо створять список виконавців, які засуджують агресію РФ – їхні композиції можуть лунати на радіо та в публічному просторі. Крім того, у законі є заборона відтворювати музику та фільми у салоні автобусів та таксі без згоди пасажирів. Частка українських пісень має сягати як мінімум 40% від кількості композиції радіомовлення. Також державною мають говорити у 75% добового обсягу теле– та радіоефірів.
Верховна Рада ухвалила в цілому три важливих законопроєкти, покликані звільнити український культурно-інформаційний простір від російських впливів і стимулювати розвиток національних культурних індустрій.
Всі три отримали підтримку практично всіх фракцій та груп. За голосували понад 300 депутатів. Проти – жодного голосу. Усі депутати від нашої облдасті, за винятком Юрія Кузбита, який не голосував, підтримали згадані законопроєкти.
Їх прийняття – три значні кроки на шляху до повної деколонізації України.
Вл. інф.