Новообраний депутатський корпус своїм рішенням перейменував міську раду міста Кропивницького на Кропивницьку міську раду, а виконавчий комітет міської ради міста Кропивницького на виконавчий комітет Кропивницької міської ради. Ну і що? – скажете ви. Що тут нового чи що тут змінилось?
На перший погляд ніби нічого. Таку просту й ніби формальну річ слід було зробити відразу після перейменування міста парламентом. Але для того, щоб у депутатському корпусі знайшлася більшість голосів для цього рішення, знадобилося фактично п’ять років. Це час поступового усвідомлення, що Єлисаветград, а більшість колишніх депутатів, очевидно, були його прихильниками, це не наша історична назва, а маркер тодішньої Російської імперії, яким вона мітила нашу, освоєну нею територію, виступаючи по суті у ролі окупанта. Тільки зараз ми називаємо дії Росії щодо України прямо – російсько-українською війною, а тоді це називалось захистом від турків, культурним розвитком і тому подібними брехливими мемами. Інформаційну війну Росія потужно вела проти нас і майже 270 років тому.
Сподіваюсь, що і фальшивий дим святості уже розвіявся у головах більшості мешканців нашого міста та їхній обранців у раді.
– Таким чином ми приводимо назву представницького органу місцевого самоврядування міста Кропивницького до норми, визначеної чинним законодавством України, – відзначила начальник юридичного управління міської ради Марина Смаглюк.
Відділу бухгалтерського обліку та юридичному управлінню міської ради надано доручення внести до установчих документів міської ради міста Кропивницького зміни, пов'язані з перейменуванням. Керівникам виконавчих органів міської ради, що мають статус юридичних осіб, керівникам комунальних підприємств, установ, закладів, засновниками яких є міська рада, доручено забезпечити внесення змін до установчих документів.
А тепер замислімось – скільки на це буде витрачено зусиль і бюджетних коштів. Тільки за те, що ми так повільно руйнуємо зацементовані Російською імперією у нашій свідомості стереотипи.
Світлана Орел