«Лише минулого тижня Окружний адміністративний суд м. Києва присудив переглянути у підручниках історії інформацію про Майдан, – повідомляє Prosud, – як сьогодні СКАСУВАВ постанову Кабміну, якою затверджувався новий український правопис».
Позивачами у цій справі виступили учениця сьомого класу з Херсона та… ГО «Правова держава», очільник якої – адвокат Ростислав Кравець. Кравець також фігурує на плівках з кабінету голови ОАСК Павла Вовка, де його ГО використовують для подачі позовів та заяв у яких зацікавлений сам Вовк. Рішення щодо правопису ухвалила колегія суддів у складі: Наталія Клименчук, Ігор Іщук та Юлія Шрамко.
«Що ще має натворити ОАСК, що Володимир Зеленський нарешті наважився його ліквідувати? Скасувати закон фізики?», – резонно запитує Prosud.
А тим часом: Окружний адмінсуд Києва заборонив Київській міській держадміністрації відзначати річниці днів народжень низки українських діячів – зокрема Юрія Липи, Уласа Самчука, Володимира Кубійовича, голови ОУН полковника Андрія Мельника та ін. Позов подав колишній радник Януковича А.Портнов.
«Кожен суддя, який голосував за таке «рішення» має усвідомити, – пише у ФБ голова ОУН Богдан Червак, – що рано чи пізно, йому доведеться за це відповісти, і не тільки перед Богом. Імена Андрія Мельника, Володимира Кубійовича та Уласа Самчука, рано чи пізно, золотими літерами будуть вписані у пантеоні Героїв, який Українська держава спорудить на їхню честь. Це виключно питання часу. І жоден суд не спроможний зупинити цей час. Переконаний, що «рішення» окружного адмінсуду ухвалювалося не в Києві, а в Москві. А тому буде правильно, коли на нього відреагує спецназ СБУ».
ОАСК, як відомо очолює, вихідець із Донеччини Павло Вовк. 17 липня 2020 Вовку повідомили про підозру у створенні злочинної організації та захопленні влади. Вовк, як голова Окружного адміністративного суду Києва, разом з іншими суддями ОАСК підозрюються, серед іншого, у прийнятті замовних рішень, а сам Вовк — у захопленні влади в системі судоустрою. НАБУ опублікувало аудіозаписи, де судді обговорюють позови до Окружного адмінсуду щодо зупинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, зміну складу ВККС, введення до її складу лояльних осіб, кваліфікаційного оцінювання тощо. ГПУ запросила у Вищої ради правосуддя тимчасове відсторонення Вовка, Погрібніченка і Шепітка, але отримала відмову. У листопаді 2019 року ГПУ за рішенням Шевченківського суду зупинила розслідування справи Вовка. Прокурорка ГПУ Юлія Малашич заявила, що в жовтні прокурори подали клопотання про продовження терміну попереднього слідства, але судді не змогли вчасно його розглянути.
Наша правоохоронна система, виходить, безсила проти Вовка? Зате «вовки» не безсилі проти нас.
За мастеріалами УП, ФБ, Prosud
А тим часом: Президія Академії наук вищої школи України прийняла заяву з приводу скасування постанови КМУ, якою було затверджено нову редакцію українського правопису. У ній сказано: «Формальною мотивацією цього рішення стало те, що уряд начебто не мав права регулювати правописні питання. Хоча реально неважко бачити, що воно лежить у річищі масштабного антиукраїнського реваншу, який здійснюється останнім часом, зокрема й через інструменти корумпованої й контрольованої проросійськими силами судової системи».