За якими горами місцеві вибори?..

До останньої неділі жовтня залишилося вже навіть не пів року, а чотири з половиною місяці. Це означає, що на початку вересня за помахом палички ЦВК та згідно діючого законодавства розпочнеться передвиборча кампанія.

У нас в області ЦВК створить обласну, чотири районних та чотири міських виборчих комісії в містах обласного підпорядкування. А ці комісії створять комісії нижчої ланки для передбаченої в області кількості ОТГ. Якщо не буде змін через протести, то їх буде: 49-4=45. У чому полягає той мінус? А в тому що згадані вище чотири міста теж є ОТГ. А от всі дільничні комісії, що входитимуть у створені виборчі округи територіально та за раніше присвоєними номерами, залишаться на своїх місцях. Хіба що їх стане трохи менше через зменшення виборців.

Цього разу обиратимемо міських голів та голів ОТГ, і депутатів у обласну, міські, районні ради та ради ОТГ. Цього разу їх буде набагато менше через скорочення кількості районів та відсутність сільрад. Виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня виборів.

То що буде у славному місті Кропивницькому? На один бюлетень менше на селищі Новому, яке влилося до міської громади, якщо там не обиратимуть свого старосту. Але містян більше турбує особа міського голови та якісний склад депутатського корпусу. Уже зараз помітно, що представники деяких політичних сил у новий склад міської ради не пройдуть, але можуть додатися одна-дві нові політсили. Їхні рейтинги перед самим початком карантину досліджували місцеві соціологи.

Фахівці опитали 1200 кропивничан та з’ясовували, які проблеми найбільше турбують жителів міста. Як виявилося, найбільше – 48% – нарікають на поганий стан доріг, 35,5% – погані тротуари, третя проблема – 28,4%, на яку звертають увагу кропивничани – занедбаність центральної набережної міста. Звертаємо увагу на те, що за межею трьох головних проблема транспорту та транспортних розв’язок.

Коментувати ці дані не варто, і не тому що зарано чи щось здається не так. За свої цифри відповідають ті, хто їх оприлюднює – і не більше, і не менше. А от деякі журналісти почали вже аналізувати шанси кандидатів на майбутнього міського голову. На їхню думку трьома основними претендентами є діючий міський голова Андрій Райкович, секретар міської ради Андрій Табалов та підприємець і громадський діяч Артем Стрижаков.

Їхні перспективні опоненти теж не нудьгують. Пам’ятаючи важкі вибори 2015-го року, мабуть, готують команду піарників та юристів і, звісно ж, збирають кошти на заставу для участі у виборах, яка збільшилась майже у 40 разів і становить тепер 340 тисяч гривень. Тож бідний в мери не піде, і те крісло обійде…

Діючий міський голова Андрій Райкович станом на сьогодні має реально доволі непогані шанси на переобрання на другий термін. Відверто господарську риторику, з якої у 2015-му році він починав свою кар’єру на посаді мера, вже давно змінила не менш принципова, однак більш реалістична позиція. При цьому Райкович завжди досить обережно озвучує власні плани на майбутні вибори. Серед його плюсів, крім реалізованих інфраструктурних та соціальних проектів, здорова тенденція збирати до купи те, що було безтурботно розбазарене попередниками: громадський транспорт, теплопостачання та перспектива відродити заново міське господарство.

Але непростою для чинного міського голови є ситуація з політичною визначеністю. На підтримку суттєво ослабленої “Європейської солідарності”, яка ще будучи БПП агітувала за нього на минулих виборах, особливо розраховувати не варто. ВО “Батьківщина” цього разу має свого кандидата, та ймовірно від нього не відступиться, бо не має в опонентах колись потужного БПП. Поки що не відомо, чи підтримає мера Кропивницького “Слуга народу”.

Трохи про опонентів діючого. Найнебезпечнішим експерти вважають місцевого підприємця, екс-регіонала, а віднедавна лідера власної політсили “Перспектива міста” Артема Стрижакова. На виборах 2015 він зупинився за крок до посади мера, а нині явно має намір взяти реванш. Активно просуваючи свої ідеї через низку власних громадських організацій, Стрижаков не забуває час від часу тролити місцеву владу, вказуючи на її відверті помилки та недопрацювання, нерідко вдаючись до популізму.

Інші претенденти поки не зловживають дешевим піаром та утримуються від гострої критики Андрія Райковича. Ну, хіба що недавній відеоролик Андрія Максюти. Серед можливих претендентів у крісло міського голови назвають Олександра Цертія, Ігоря Волкова, Валентину Яремчук, Олександра Горбунова, Анатолія Ларіна. Кого пропустили, крім Андрія Максюти? Можливо, Сергія Капітонова, Вадима Волканова та невідомого містера Х? Не всі з перелічених, очевидно, ризикнуть піти на вибори.

Анатолій Авдєєв


Надрукувати   E-mail