Національне агентство із питань запобігання корупції перевірило декларації за 2020 рік народного депутата «Слуга Народу» Олега Воронька.
За даними НАЗК, за минулий рік народний депутат задекларував 2 млн 768 тис. доларів США; 1 млн 120 тис. євро; 480 тисяч злотих; 760 тисяч ізраїльських шекелів; 145 тисяч фунтів стерлінгів; 23 тисяч швейцарських франків; 117 тисяч гривень; 92 тисяч гривень коштів на банківських рахунках. Це немалі гроші – 134 мільйони 52 тисяч гривень.
Відповідно до Держреєстру фізосіб-платників податків, з 1998-го року по 2020-й рік включно Олег Воронько отримав сукупний дохід у сумі 1 млн 213 тис. грн. Ще 814 тисяч гривень доходу народний депутат задекларував у період 2019-2020 років. Тобто загальна сума нарахованого депутату доходу становить 2 млн 27 тис. грн.
Де взялися ще близько 132 млн 25 тис. Грн? У межах повної перевірки декларації НАЗК це встановити не вдалося. Олег Воронько пояснив, що джерелами походження його активів є доходи та заощадження, які він отримав до того, як став народним депутатом. Але документів, що підтверджують отримання вказаних доходів, він не надав.
Усе це покрито таємницею. Як і те, яким чином дрібний підприємець (але судячи зі статків геть і не дрібний!), який ніколи не займався ні громадською, ні політичною діяльністю, раптом опинився у прохідній частині списку партії-фаворита і став парламентарем. Десь просочилась інформація, що він співпрацював яе програміст із компанією, що свого часу створила цифровий проєкт Приватбанку. Якщо це так, тоді багато чого стає зрозумілим. І звідки стерлінги, щекелі, франки і злоті, до речі, теж. І це нормально – якщо людина має високий професійний рівень і може заробити чималі гроші, чому ні? Але, ясна річ, податок із суми, яка становить різницю, слід сплатити. І все ж при цьому відкритим залишається питання – наскільки компетентний і самостійний у своїх рішеннях народний депутат Олег Воронько?