Хто виє в лабіринтах Колізею?

Колізей у Римі – привабливий туристичний об’єкт. Колізей у Кропивницькому – зловісна руїна з поганою славою. Це по факту. Юридично – комунальна власність площею 1,1701 гектара. Підлітки в пошуках пригод і каламутні персони із сутінковою свідомістю цілий рік сповзаються туди як мухи на мед і лише карантин пригальмував цей процес.

Недобудований корпус дитячо-юнацького центру по вулиці Шульгіних (колишня Калініна), 36 через трагічні випадки та моторошну зовнішність став зіркою Інтернету, особливо різних містичних та езотеричних сайтів. Там можна знайти, наприклад, такі свідчення очевидців: «Біля колони стоїть Хазяїн – два метри, плащище, капюшон і переливає з однієї долоні в іншу ланцюжище з медальйоном. Стіни лабіринту рябіють кривавими написами древньою мовою, а ночами з-під бетонної підлоги долинає виття, від якого душа холоне. Навіть під потяги кидаються саме через це»…

Ну, це художня лякалка, а ось ближче до правди: «Бачимо також потенційних суіцидників на хиткому даху напівзруйнoванoгo недoбуду, щo знаходиться поряд з дитячо-юнацьким центром. Підлітки лізуть сюди через підкоп або підсаджують один oднoгo на oгoрoжу».

Це було написано у 2015 році. В 2020 підкоп закладений, у отвір у бетоні пролізе тільки кіт, а дряпатися на паркан немає потреби, бо з боку діючого корпусу ДЮЦУ в решітчастій огорожі зяє величезна дірка, куди можна вільно зайти.

Заходимо. Тихо. На стінах написи не древньою мовою, а рідним суржиком і англійською з помилками. Хазяїн з медальйоном, видно, потонув у смітті. Знімаємо з надією, що колись цим кадрам не буде ціни. Бо Колізей або впаде, або перетвориться в палац. Так, саме льодову арену для хокею, фігурного катання та інших занять спортом бачить тут Ярослав Білоус, що надіслав у міську раду Кропивницького петицію з пропозицією оживити Колізей. Петиція набрала потрібну для розгляду кількість голосів. Комісія міськради з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді спорту і соціальної політики відповіла, що розгляне цю ідею після закінчення карантину.

Безумовно, на перетворення руїни у функціональне приміщення потрібні фантастичні гроші, тому реінкарнація Колізею наразі здається неможливою. У той же час ні я, ні жоден з моїх друзів та знайомих не вірили в те, що можна пробити другу арку для руху транспорту і пішоходів на Новомиколаївку. Бо це безмежно дорого, ризиковано, Укрзалізниця не погодиться зупинити рух потягів – але ж арка є!

Ніна Даниленко


Надрукувати   E-mail