У міжнародний день друзів у Кіровоградському обласному музеї відбулося урочисте закриття виставки художніх робіт «Кримська сюїта» київських художників Світлани та Костянтина Шаповалових. Ця виставка через відомі усім обставини стала рекордною за тривалістю експонування – майже два місяці.
Автори, які, до речі, є пасторами церкви ЄХБ «Ранкова Зірка», задумали цю виставку як Всеукраїнський проєкт, що був приурочений до 5-ї річниці окупації Криму Російською Федерацією. Для цього вони створили колекцію з понад шістдесяти картин з пейзажами Ялти, Гурзуфу, Балаклави, Нового Світу та натюрмортами. Таким чином Кропивницький став п’ятим після Чернігова, Черкас, Вінниці та Києва містом, де засобами мистецтва знову наголосили, що Крим – українська земля. Слід зазначити: виставка подружжя Шаповалових вже не перший виставковий проєкт, що нагадує нам про підступні дії РФ, пов’язані з анексією Криму.
Як зауважували фахівці та відвідувачі на закритті виставки (звісно, воно відбулося за усіма правилами карантинних обмежень), «Кримська сюїта» насправді має свій ритм, свою мелодію, свій голос. Це водночас атмосферна, лірична й оптимістична виставка.
Світлана Шаповалова – наша землячка, родом з Олександрії. Живописом захопилася понад десять років тому. Коли пише, радиться з чоловіком, і навпаки. Іноді вона надто критично ставиться до своїх робіт і намагається їх знищити. Костянтин відмовляє і доводить, що його погляд більш професійний, вагомий. Так, наприклад, сталося з однією з картин, що експонувалася на виставці, – «Натюрморт з гілкою персика». Можливо, саме вона залишиться віднині у фондах художнього музею.
Костянтин Шаповалов відомий не лише як пастор і художник (має відповідну освіту), але й як колекціонер, меценат та громадський діяч, він очолює комітет культури, духовності та моралі у громадській раді при міністерстві оборони України.
Любомир Романов