Медики працюють на межі можливостей?

У соцмережах з’явились повідомлення, що у лікарнях медичний персонал насторожено, м’яко кажучи, ставиться до тих, хто має симптоми звичайної застуди чи пневмонії. Очевидно, остерігаючись коронавірусу, дистанціюються від таких хворих, не приділяють їм належної уваги. Зокрема, Олександр Ратушняк прямо звинуватив у халатності кількох медиків першої міської лікарні. Він два тижні перебував там на стаціонарному лікуванні, але, на його думку, фактично був доведений до межі життя і смерті. І лише у реанімації обласної лікарні Олександра досить швидко поставили на ноги.

Цю ситуацію ми попросили прокоментувати головного лікаря першої міської лікарні Олександра Артюха:

– У нинішніх непростих умовах карантину і загальнї напруги, ми повинні подякувати кожному медикові, який виходить на роботу, маючи досить невелику зарплату. Більше того, я можу сказати, що медики сьогодні часом ведуть себе просто героїчно. У нас є бригади, які по десять(!) днів не виходять із лікарні. Я відповідаю за своїх працівниаків і знаю, що якогось зневажливого чи байдужого ставлення до пацієнтів з їхнього боку не могло бути. Вони працюють на межі можливого. Сьогодні умедичних закладах не вистачає людей. Медики, зважаючи на нинішні загрози, часто звільняються з роботи.

Інша річ, що зараз у нас в лікарні суворі вимоги дотримання масочного режиму. Звісно, не всім це подобається. Наша лікарня, як і всі інші, не всим забезпечена, як слід. Тим більше, існує національний перелік лікарських засобів, за межі якого ми не маємо права виходити. А у тому переліку не завжди найкращі і найсучасніші ліки. Але це вже питання не до нас, а до МОЗу.


Надрукувати   E-mail