Надзвичайна ситуація: творчість не вітається?!

У Положенні про міську літературну премію імені Арсенія Тарковського зазначено: "Конкурс на здобуття премії та висування творів оголошується відділом культури і туризму Кіровоградської міської ради один раз на два роки до 10 квітня". Цього року має відбутися другий конкурс на здобуття цієї, сподіваюся, для багатьох престижної літературної премії.

Проте на цей час немає жодних повідомлень про його відміну або перенесення. Як же оцінювати цю ситуацію: як порушення Положення чи самоусунення конкурсної комісії від роботи? Чи як непрозору її діяльність, на що вже звертали увагу кандидати на премію позаминулого року?

"Який конкурс? Карантин та надзвичайна ситуація зламали усі плани та ритм життя цілої країни", – зауважите ви. У такому разі варто було б заздалегідь дати роз’яснення щодо нових термінів. Часу на це було достатньо. Однак голова конкурсної комісії та інші відповідальні особи чи не звернули на це уваги, чи сховалися за обмеженнями, розробленими Кабміном.

Хоча, якщо припустити, що ми насправді живемо в епоху комп’ютерних технологій, знайти спосіб обговорення та прийняття спільного рішення членами комісії доволі просто. Але поки що маємо лише чутку про те, що конкурс нібито переноситься на наступний рік. Тепер подивимося: якщо вона має підстави, то ким і коли приймалося таке рішення? Чому воно не оприлюднене до 10 квітня? Далі: якщо такого рішення немає, то що заважає членам комісії провести конкурс у віртуалі, отримавши тексти та увесь пакет необхідних документів на власні РС. Чи на поданнях, публікаціях, відгуках, рецензіях мають стояти мокрі печатки? А обговорення та відкрите голосування можна провести у форматі онлайн-конференції за допомогою таких меседжерів як Скайп, Вайбер чи Ватсап.

Чи поети та прозаїки мають змиритися з тим, що на період надзвичайної ситуації творчість не вітається і сховати свої доробки у довгу шухляду?

Василь Чорний


Надрукувати   E-mail