Новий герб міста має створюватись за правилами геральдики

Днями завершується опитування мешканців Кроопивницького щодо герба міста. Практично немає сумніву, що небайдужі люди висловляться за зміну герба. Бо попередній, авторства архітектора (не спеціаліста в геральдиці!) Віталія Кривенка вочевидь не відповідає нинішньому часу. Він відобразив рівень свідомості городян початку 90-их, коли ми вже вийшли із СРСР, але ні він, ні росімперія ще не вийшли з нас. Сьогодні кров співвітчизників виносить шлак із нашої свідомості.

Чи є складнощі зі створенням нового герба міста? Так, звичайно, є. Вони лежать на поверхні, хоча їх мало хто помічає. Впадають у око вони тим, хто знається на правилах складання та опису гербів, а не любителів малювання картинок чи авторам крутих аргументів типу – мені не подобається.

Опитування – уже друге щодо зміни герба та прапора міста, стартувало напередодні нового року, воно триває онлайн до 20 січня. Повільно запрягаємо та ще повільніше їдемо. З новою назвою місто живе дев’ятий рік, а з гербом від «руского міра» майже 29 років. Чи треба щось коментувати про часові перебіги та справжній стан речей з проросійськими настроями певної частини містян? А скільки років пішло на суди у «єлизаветинців», щоб змінити назву міста, поки вони остаточно не програли?

Уважно вивчив склад геральдичної комісії при обласній раді та персональний склад обласного відділення Українського геральдичного товариства з центром у Львові. Персон, що знаються на правилах геральдики там обмаль. Совковий принцип підбору кадрів – представники організацій. Про підручники з геральдики більшість з них і не чула… Але є у місті кілька чоловік, які з тими правилами знайомі, але їх немає у списках… Зараз у місті маємо фахових істориків з науковими ступенями, але на жаль, вони не володіють правилами геральдики.

З часу перейменування міста це вже друге опитування. Перше чомусь не взяли до уваги. Щось подібне коїться в державі і з затвердженням великого герба України. Конкурс за конкурсом, переможці отримують гроші, а до затвердження справа не доходить. Варто зазначити, що опитування це лише фіксація чи фальсифікація громадської думки. Робити новий герб гуртом не варто, бо гурт не знає правил геральдики... Адже ж ви не ходите лікуватися до сантехніків?

Анатолій Авдєєв, голова Української геральдичної колегії


Надрукувати   E-mail