У 2021 році частка російськомовних пісень у щотижневих чартах українського YouTube становила 75%. Україномовною була лише кожна десята композиція. Після 24 лютого 2022 року це радикально змінилося: українські виконавці відвоювали більшу частину давно окупованої росіянами вітчизняної музичної території.
У 2023 році близько 65% пісень у чартах – українські, решта, як правило англомовні, і лише на третьому місці – росіяни. Їх частка в стрімінгах Apple Music чи Spotify дещо вища ніж в YouTube, але не принципово.
Цей розклад залишається незмінним, свідчать складені стрімінгами списки пісень і виконавців за підсумками 2024 року. Отже, революція на музичному ринку завершена: вплив російської естради впав втричі, але вона залишила шпарину в приблизні 20%.
Кого є здебільшого слухають українці? У різних регіонах нашої країни вони різні. Проте є група виконавців, які обєднуютьвсі міста разом: Jerry Heil,KOLA, Klavdia Petrivna, Артем Пивоваров і YAKTAK. Саме вони найулюбленіші і у нашому краї.
Видання Texty на початку 2024 року досліджувало, чому російська естрада остаточно не зникла з українського простору, проаналізувавши щоденні чарти на Spotify (Daily Top Songs Ukraine) за 2023 рік. Виявилось, що значна частина пісень російською, які потрапляли до чартів, містила матюки. Ймовірно, саме ненормативна лексика дає змогу набирати сотні тисяч прослуховувань щомісяця і належати до найпопулярніших жанрів серед українських слухачів. Яскравий приклад Гіо Піка, який в цьому році входить в топ-15 виконавців за даними YouTube одразу в чотирьох східних містах України і про якого Wikipedia пише, що це "російський репер, добре відомий у вузьких колах ув'язнених і справжніх "пацанів з району".
За матеріалами УП