Сам собі турист: подорожуємо Кіровоградщиною без турагенств

Подорожуючи, ми відкриваємо для себе світ, а себе світові. Але не завжди треба їхати в далекі краї, щоб насолодитися красою природи, познайомитися з цікавими людьми, побачити величні споруди та архітектурні пам’ятки. У межах нашої області є чимало місць, куди можна дістатися автобусом чи електричкою. От, наприклад, чи знаєте ви, що у нас є місця, де влітку можна відпочити і оздоровитися не гірше, ніж на заморських курортах, а ще – покататися на яхтах, побачити рештки давніх цивілізацій і природні дива, які ви не побачите ніде, крім нашої області?

Подорожувати і досліджувати красу Кіровоградщини ми з чоловіком почали ще у студентські роки. За цей час ми відвідали дендропарк "Веселі Боковеньки", Монастирище, Світловодськ, Хутір Надія, Холодний Яр, побували у Знам'янському районі і відчули на собі переваги радонових озер, що славляться своїми цілющими властивостями. Усі ці поїздки ми здійснили, користуючись виключно громадським транспортом. Винятком стало лише Монастирище, до якого вам доведеться здолати чималу дорогу, але, повірте, це місце того варте.

Щоб дізнатися про те чи інше цікаве місце на карті області, не обов’язково звертатись до туристичних агенств. Усю необхідну інформацію про цікавинки області можна знайти у бібліографічному покажчику «Туристичний калейдоскоп Кіровоградщини». У ньому ви знайдете посилання на статті як про рукотворні, так і природні дива краю: храми і собори, палаци і садово-паркові комплекси, природні дива та заповідні місця.

Також у покажчику є інформація про місця, славні своєю історичною минувщиною. Це туристичні об'єкти, пов'язані із першим українським професійним театром, села і містечка, де народилися видатні у свій час письменники, педагоги, історичні діячі. цих Там є меморіальні або ж краєзнавчі музеї, де вам можуть розповісти багато цікавого з історії краю. Дуже раджу, наприклад, відвідати Знам'янський краєзнавчий музей і запитати про нащадків родини Шевченка по лінії сестри Катерини, які проживають у м. Знам'янка, або ж завітати у смт Павлиш Онуфріївського району – малу Батьківщину Василя Сухомлинського. А ще неодмінно завітайте у тихі мальовничі куточки Олександрівщини, багатої на зелені садиби. Там ви скуштуєте смачний місцевий хліб та інші страви, навчитесь народним ремеслам.

У покажчику є також систематизований перелік корисних електронних інформаційних ресурсів для туристів, іменний покажчик авторів, які писали про туристичну Кіровоградщину та цікаві додатки – перелік туристичних об'єктів, які, я впевнена, візьмете собі на озброєння, будуючи плани на літо.

Покажчик ви можете взяти у відділі інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства на другому поверсі бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка. Якщо вас зацікавить будь-яка стаття чи книга з обраної теми, бібліотекарі зорієнтують вас у якому відділі можна знайти літературу.

Тетяна Левінська


Надрукувати   E-mail