Музей – місце, де зустрічаються, переплітаються й осмислюються минуле, нинішнє й майбутнє. Цьогоріч вже сорок третій раз у всьому світі відзначали міжнародний День музеїв. Тема нинішнього за рішенням міжнародної ради музеїв – «Різноманіття та інклюзію». Як цю подію відзначили у Кіровоградському обласному художньому музеї розповідає заступниця директорки цього закладу Ганна Осипова.
– Яким чином ви відзначали цьогоріч День музеїв?
– 18 травня ми святкували наше професійне свято Міжнародний день музеїв. Оскільки поки що для відвідувачів ми не працюємо, всі наші заходи тривають в онлайні режимі. Ми презентували три віртуальні виставки: «Музей як життя» до Дня музеїв та дві ювілейні: до 85-річчя Михайла Надєждіна та 95-річчя Петра Осовського, оскільки їхні дні народження припадають саме на 18 травня. Уся інформація про них є на сторінці у ФБ. А Ніч музеїв за рекомендацією Міжнародної ради музеїв ІКОМ перенесено на 14-16 листопада.
– Які нові теми розробили (розкрили) науковці музею під час карантину?
– Науковці працювали дистанційно за своїми планами, деякі презентації ми вже записали, ознайомитися з ними можна в Ютюбі. Під час карантину також виставлено багато презентацій за різними напрямками, це і історія мистецтв, і музейна тематика, і тематичні віртуальні виставки. Лише за квітень презентовано 12 віртуальних виставок.
– Які нові запити (виклики, проблеми) постали перед музейниками під час локдауну?
– Ми організували позмінну роботу працівників музею з використанням режиму віддаленого доступу за допомогою електронних засобів комунікацій та технологій. В окремі дні музей відкривався для здійснення перевірки обладнання, проведення санітарної обробки, перевірки режиму зберігання експонатів, проведення інших організаційних заходів, заходів з утримання будівлі і таке інше.
З 12 травня музей було відкрито для основної роботи за винятком обслуговування відвідувачів. До 12 травня адміністрація музею працювала у звичному режимі, а співробітники за графіком змінності.
– Що планується показати відвідувачам після зняття обмежень?
– Після зняття обмежень плануємо продовжити роботу згідно нашого плану, будемо намагатися також встигнути реалізувати всі виставкові проєкти, особливо ювілейні, які не відкривали через карантин. Є плани привезти з Одеси роботи Сергія Дриги, у нього 31 травня ювілей, але це буде звісно не у травні. Все залежить від загальної ситуації в країні.
– Коли увійде в дію нова експозиційна площа?
– Щодо площі у приміщенні Нацбанку, питання не зовсім до нас, ми орендуємо його у департаменту культури, зараз там відбуваються зміни, тож щось конкретне сказати поки що не можемо.
Розмову вів Роман Любарський