Виводимо дітей з-під корони

Нинішня весна з карантином, загрозою коронавірусу видалася особливо важкою для дітей. Якщо людям літнього віку більшість часу перебувати вдома – звична річ, то дітям без активного руху, спілкування з ровесниками жити майже неможливо. Адже дитина кожної миті росте, розвивається, соціалізується, а це досить важко, місяць за місяцем майже не виходячи з квартири.

Навчання онлайн, останній дзвінок онлайн… Не всі були готові до цього. Багатьом батькам, які не працювали дистанційно, довелося дуже сутужно. Виручали бабусі, у кого вони поряд і якщо готові були присвятити свій час онукам. А якщо ні? «Ніколи не думала, що навчання дітей вдома і моя робота з дому так погано поєднуються. Усім в домі потрібні гаджети і потрібен особистий простір. А дітям – ще й моя увага. Багато уваги і допомоги. Інколи здавалося, що ми більше часу витрачаємо на сварки, ніж на навчання», – розповідає Олена Чернявська, мама двох учнів, яка звернулася по допомогу до громадської організації Батьківська рада Кропивницького. Про це повідомляє представниця ради Зоя Лебідь.

«Освітній процес в умовах карантину зазнав значних трансформацій і до цього мають адаптуватися як батьки так і діти. Батьки зверталися з питань самоорганізації дітей, пошуку мотивації до навчання. Водночас актуалізуються проблеми стосунків з дітьми, пошуку оптимального рівня контролю за виконанням домашніх завдань. Нікуди не ділося і питання булінгу, адже навіть в умовах інтернет-спілкування авторитет вчителя й гармонійні стосунки з однокласниками залишаються важливими факторами мотивації до навчання…», – розповідає психологиня проєкту Інга Кузнєцова.

Індивідуальні запити від батьків надходили буквально щодня. Також ефективними виявились чотири групові онлай-зустрічі на теми: «Особисті кордони – як їх побудувати з дітьми?», «Секрети самоорганізації дітей на карантині», «Адекватна самооцінка дитини і як її розвивати» та «Чому дитина не хоче вчити уроки сама?»

Теми батьків і дітей та навчання на карантині стали головними і в статтях та дописах в групі «Батьківська рада Кропивницького» в соціальній мережі Фейсбук. І хоча хвороба і карантинні обмеження йдуть на спад, актуальність роботи психолога в рамках проєкту не зменшується: кількість звернень навіть зростає порівняно з першим місяцем карантинних обмежень.

З 1 червня відкриваються дитсадочки. Умови відкриття досить суворі, але завідуючі звітують, що можливість дотримуватись їх є. Та й старші діти матимуть можливість більше перебувати на свіжому повітрі.

Вже у квітні 2020 року кількість звернень до психолога громадської організації «Батьківської ради Кропивницького» суттєво зросла. І з допомогою проекту «Активні батьки Кропивницького» Європейського фонду підтримки демократії громадська організація надає як юридичну так і психологічну підтримку батькам, діти яких відвідують дитячі садочки та школи міста.


Надрукувати   E-mail