Не один тиждень росте стихійне сміттєзвалище на березі Сугоклеї у районі вулиць Глинки-Комарова. Звозять сюди не просто побутове сміття, а будівельні відходи, грунт, що вже загрожує самій водній артерії. Ще наприкінці лютого кропивничанка Оксана Журавко зареєструвала електронну петицію з вимогою прибрати сміття і припинити засмічувати берег.
Петиція, на жаль, не набрала достатньої кількості голосів. Та авторці петиції було направлено відповідь за підписом секретаря міської ради Андрія Табалова. У ній сказано: «Зважаючи на те, що вищезазначене несанкціоноване сміттєзвалище складається з будівельного сміття, будівельних відходів та ґрунту, що вивозиться вантажними автомобілями, відсутність у підпорядкованих комунальних підприємств технічної можливості його ліквідації через непомірно великий обсяг, а також у зв’язку з оголошенням в Україні надзвичайної ситуації через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 та обмеженістю фінансових ресурсів, ліквідувати зазначене сміттєзвалище на даний час неможливо. Крім того, ліквідація сміттєзвалища повинна здійснюватися з одночасною рекультивацією вказаної земельної ділянки. Після завершення карантину головним управлінням буде підготовлено екологічний запит до Кіровоградської обласної державної адміністрації щодо виділення коштів на ліквідацію сміттєзвалища та проведення рекультивації землі з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.
Разом з цим, з метою посилення контролю стосовно недопущення вивезення на вищезазначену територію будівельного сміття, будівельних відходів та ґрунту головним управлінням направлено відповідні листи до Кропивницького відділу поліції ГУНП України в Кіровоградській області та управління патрульної поліції в Кіровоградській області щодо вжиття усіх вичерпних заходів стосовно недопущення завезення будь-якого сміття на вищезазначену територію, встановлення осіб-порушників та притягнення їх до відповідальності. У разі встановлення осіб, які вивозять будівельне сміття, будівельні відходи та ґрунт на вищезазначену земельну ділянку, головним управлінням як виконавчим органом міської ради міста Кропивницького буде вжито відповідних заходів щодо ліквідації вищевказаного сміттєзвалища за рахунок винних осіб».
Усе ніби правильно, але – кілька днів тому з’явився тривожний пост у ФБ керівника міської спецінспекції Андрія Максюти: «Поки ми думаємо, як прибрати за бюджетні кошти незаконне сміттєзвалище на Глинки-Комарова, ТАМ СЬОГОДНІ ВВЕЧОРІ висипали п’ять КамАЗів сміття. У кручу. На березі річки. Це тільки ці п‘ять самоскидів, що їх бачили люди, які і повідомили мені. Вони живуть там поруч. А "керують" на незаконному звалищі їхні сусіди, двоє братів – Ростислав і Ярослав. Звалище колись організував їхній батько, а вони продовжують «справу». Ростик і Ярик заробляють за "регулювання" – де висипати сміття, а ви (державні люди) прибирайте комунальними силами і за комунальні бюджетні гроші!!
Власники самоскидів – відомі бізнесмени. Є протоколи складені на них! Їм дешевше висипати тут – Ростик і Ярик беруть від 50 до 200 гривень за машину. Я прогнозую, щоб прибрати усе сміття, яке звезли туди ці бізнесмени та інші нехлюї, що не їдуть на офіційний полігон ТПВ на Завадівку, знадобиться кілька мільйонів гривень. Про шкоду екології взагалі треба не говорити, а кричати – таких значних масштабів це забруднення набрало, це також мільйонні збитки завдані природі!!! Там річка, і вся погань впродовж років через внутрішні води йде у екосистему і до колодязів... А ще й прямо потрапляє до водної артерії – річки Сугоклея.
Попри звернення до поліції про організацію незаконного бізнесу (збір коштів за висипання самоскидами сміття і відходів) і у 2017 році, і у 2019 році, а про публікації цієї проблеми у ЗМІ – я взагалі мовчу, їх були десятки, реагування – нуль. Про проблему знають вже у столиці. Але скинули знову на область і займатися вирішенням проблеми мусить міська влада. МИ ЗАЙМАЄМОСЯ!!! АЛЕ КОЛИ ПРИТЯГНУТЬ ВИННИХ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ? КОЛИ ВІДРЕАГУЮТЬ НА НАШІ СИГНАЛИ ПРО ПОРУШЕННЯ?!»
Місцеві небайдужі люди звернулися також до уряду – що робити?
Вл. інф.