Чергова сесія обласної ради, яка розпочалася у останній день березня, могла б пройти, як завжди – спокійно і майже непоміченою широким загалом. Правда, попередню сесію, ініційовану головою обласної ради Сергієм Шульгою, депутати фактично проігнорували. Чому ж насправді не відбулася сесія обласної ради? Отож, можна було чекати несподіванок і цього разу. І вони не забарились.
А розпочались уже із розгляду першого питання – затвердження порядку денного сесії. Лідер фракції «За майбутнє» Олександр Горбунов запропонував внести на розгляд проєкт рішення про звільнення голови обласної ради Сергія Шульги. Як він зазначив, ця пропозиція вноситься ним після міжфракційного зібрання, її підтримали підписами 35 депутатів («Європейська солідарність», «За майбутнє», «Батьківщина»). Ясна річ, така серйозна пропозиція з голосу, без попереднього внесення за десять днів, як передбачено регламентом, викликала неоднозначну реакцію депутатів. І хоча юрист пояснив, що під час дії воєнного стану така зміна (чи ігнорування) регламенту допускається, депутати оголосили перерву в роботі.
Тим часом паралельно розгорівся ще один конфлікт: на засідання сесії чомусь не пустили голову громадської ради при обласній військовій адміністрації Анатолія Войного. Це відразу ж стало відомо у соціальних мережах, де з’явилась інформація ГО «Опора», що показує різке падіння рейтингу відкритості нашої облради. Вона чи не єдина (крім окупованих територій), де зникла навіть трансляція засідань.
Але чи могло це стати причиною того, щоб 35 депутатів висловились за відставку голови? Навряд. Ясна річ, усі пам’ятають недавній конфлікт Сергія Шульги і головного лікаря онкодиспансеру Костянтина Яринича щодо закупівлі обладнання. Але однозначності у цьому протистоянні досі чітко не окреслено.
Можливо, причиною відставки голови стало те, що він оголосив і почав проводити аудит комунальних підприємств і знайшлися впливові сили, які не бажають серйозної перевірки?
Депутат обласної ради і ексголова Олександр Чорноіваненко запропонував повторно включити питання про звільнення голови обласної ради до порядку денного. Сергій Шульга проігнорував це питання та поставив на голосування прийняття порядку денного в цілому. Депутати не підтримали порядок денний.
Проти висловлення недовіри голові облради виступив депутат-воїн Андрій Яровой, який з перших днів вторгнення воює на фронті разом із своїм сином. Він приїхав для участі в сесії. “Ми ніколи не переможемо Росію, якщо будемо боротися один з одним” – зазначив Яровой, звертаючись до колег з обласної ради.
Після другої перерви у роботі сесії у зал повернулися лише 20 депутатів. Фракції "Батьківщина", "ЄС" і "За майбутнє" заявили про тимчасове припинення роботи в обласній раді. За відсутності кворуму засідання завершилося. А недомовки, недовіра і значне послаблення впливу обласної ради залишились…
Світлана Орел