Стало відомо, що наш земляк Сергій Шевченко претендує на посаду заступника голови державного агентства резерву. Відповідна декларація кандидата на посаду оприлюднена в єдиному реєстрі електронних декларацій. Судячи з даних – місце проживання кандидата: село Капітанівка Новомиргородського району, це – Сергій Анатолійович Шевченко, батько екскерівника патронатної служби колишнього голови Кіровоградської облдержадміністрації Андрія Балоня, яких улітку минулого року було спіймано на отриманні крупного хабара.
Ну, власне, що тут такого? То син, а це батько. Але є цікавий нюанс. Ці милі, щасливі люди…
Так, саме на досвід батька посилався Сергій Шевченко-син, коли радив Андрієві Балоню скільки ж сотень тисяч гривень слід вимагати у керівника Держпродспоживслужби у нашій області Ігоря Бойчука. Бо успішний тато займав тоді аналогічну посаду у Херсонській області. Важко сказати, яким чином скромний викладач Капітанівського ПТУ опинився на керівних посадах у таких хлібних установах, як ДАК «Хліб України», Держрезерв. Звідти приземлився у область на посаду директора департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА. Невеличка зупинка в Новомиргороді – і старт у сусідню область – заступник начальника Держсільгоспінспекції, а потім і начальник управління Держпродспоживслужби в Херсонській області. Його донька Алла Дворніченко зовсім недавно звільнена з посади голови Новомиргородської райдержадміністрації, яку свого часу займав і її батько.
У декларації С. А. Шевченко вказав наявність земельної ділянки у Капітанівці площею 1200 кв. м, житлового будинку площею 104 кв. м. та кімнати в Херсоні площею 18 кв. м, яку він орендує. Також кандидат вказав наявність автомобіля Toyota Land Cruiser 2006 року випуску та зарплату 437170 гривень, зароблену в головному управлінні Держпродспоживслужби в Херсонській області. Також посадовець зберігає 25200 доларів готівкою.
Державне агентство резерву України (Держрезерв або ДП ДАРУ) – досить специфічна установа, яка за час своєї історії уславилась безперервними скандалами, пов’язаними з розкраданням майна. Миші постійно з’їдають там десятки і сотні тисяч тон зерна та іншої продукції. А їсти там є що: Агентство Держрезерву України формує, розміщує, зберігає та поновлює (освіжає) запаси державного резерву Установа складається з Центрального апарату в Києві та 37 державних підприємств (4 з яких – на окупованій території) по всій Україні. Об’єктами зберігання Держрезерву є 70 найменувань стратегічного резерву (продовольство, нафтопродукти, промислові товари та сировина) та 3800 найменувань мобілізаційного резерву. Має по всій Україні шість точок, де зосереджені склади і холодильники (у нашому місті знаходяться по вулиці Маланюка, 3). Два десятки комбінатів хлібопродуктів та хлібних баз, 5 нафтових хабів, науково-дослідний інститут «Ресурс». З 1991 року там змінилось 25 керівників. Серед найвідоміших – Євген Червоненко, Володимир Куратченко, Микола Злочевський. Останні кілька – т.в.о. Ну, не може держава знайти надійного зберігача її резервів. Може, таким стане наш Сергій Анатолійович Шевченко?
Вл. інф.
А тим часом: Справу А. Балоня і С. Шевченка, як повідомили у Центрі протидії корупції, намагаються злити за тією ж незаконною схемою, за якою було фактично знищено справу Олега Татарова.
Тобто Печерський суд розглядає питання про підсудність справи, якщо її виведуть із компетенції Антикорупційного суду, можна вважати, що екс-голова ОДА та керівник його патронатної служби відбудуться легким переляком. Ця схема поки незаконна. Але в парламенті працює потужне лобі (його ядро – фракція ОПЗЖ), аби узаконити її, прийнявши відповідний проєкт закону. Його вже схвалив комітет з правоохоронної діяльності, у якому голова підкомітету і наш парламентар – Олександр Дануца.