Наш земляк, знавець рівня хабарів, претендує на хлібну державну посаду

Стало відомо, що наш земляк Сергій Шевченко претендує на посаду заступника голови державного агентства резерву. Відповідна декларація кандидата на посаду оприлюднена в єдиному реєстрі електронних декларацій. Судячи з даних – місце проживання кандидата: село Капітанівка Новомиргородського району, це – Сергій Анатолійович Шевченко, батько екскерівника патронатної служби колишнього голови Кіровоградської облдержадміністрації Андрія Балоня, яких улітку минулого року було спіймано на отриманні крупного хабара.

Ну, власне, що тут такого? То син, а це батько. Але є цікавий нюанс. Ці милі, щасливі люди…

Так, саме на досвід батька посилався Сергій Шевченко-син, коли радив Андрієві Балоню скільки ж сотень тисяч гривень слід вимагати у керівника Держпродспоживслужби у нашій області Ігоря Бойчука. Бо успішний тато займав тоді аналогічну посаду у Херсонській області. Важко сказати, яким чином скромний викладач Капітанівського ПТУ опинився на керівних посадах у таких хлібних установах, як ДАК «Хліб України», Держрезерв. Звідти приземлився у область на посаду директора департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА. Невеличка зупинка в Новомиргороді – і старт у сусідню область – заступник начальника Держсільгоспінспекції, а потім і начальник управління Держпродспоживслужби в Херсонській області. Його донька Алла Дворніченко зовсім недавно звільнена з посади голови Новомиргородської райдержадміністрації, яку свого часу займав і її батько.

У декларації С. А. Шевченко вказав наявність земельної ділянки у Капітанівці площею 1200 кв. м, житлового будинку площею 104 кв. м. та кімнати в Херсоні площею 18 кв. м, яку він орендує. Також кандидат вказав наявність автомобіля Toyota Land Cruiser 2006 року випуску та зарплату 437170 гривень, зароблену в головному управлінні Держпродспоживслужби в Херсонській області. Також посадовець зберігає 25200 доларів готівкою.

Державне агентство резерву України (Держрезерв або ДП ДАРУ) – досить специфічна установа, яка за час своєї історії уславилась безперервними скандалами, пов’язаними з розкраданням майна. Миші постійно з’їдають там десятки і сотні тисяч тон зерна та іншої продукції. А їсти там є що: Агентство Держрезерву України формує, розміщує, зберігає та поновлює (освіжає) запаси державного резерву Установа складається з Центрального апарату в Києві та 37 державних підприємств (4 з яких – на окупованій території) по всій Україні. Об’єктами зберігання Держрезерву є 70 найменувань стратегічного резерву (продовольство, нафтопродукти, промислові товари та сировина) та 3800 найменувань мобілізаційного резерву. Має по всій Україні шість точок, де зосереджені склади і холодильники (у нашому місті знаходяться по вулиці Маланюка, 3). Два десятки комбінатів хлібопродуктів та хлібних баз, 5 нафтових хабів, науково-дослідний інститут «Ресурс». З 1991 року там змінилось 25 керівників. Серед найвідоміших – Євген Червоненко, Володимир Куратченко, Микола Злочевський. Останні кілька – т.в.о. Ну, не може держава знайти надійного зберігача її резервів. Може, таким стане наш Сергій Анатолійович Шевченко?

Вл. інф.

А тим часом: Справу А. Балоня і С. Шевченка, як повідомили у Центрі протидії корупції, намагаються злити за тією ж незаконною схемою, за якою було фактично знищено справу Олега Татарова.

Татаров вийде сухим з води?

Тобто Печерський суд розглядає питання про підсудність справи, якщо її виведуть із компетенції Антикорупційного суду, можна вважати, що екс-голова ОДА та керівник його патронатної служби відбудуться легким переляком. Ця схема поки незаконна. Але в парламенті працює потужне лобі (його ядро – фракція ОПЗЖ), аби узаконити її, прийнявши відповідний проєкт закону. Його вже схвалив комітет з правоохоронної діяльності, у якому голова підкомітету і наш парламентар – Олександр Дануца.


Надрукувати   E-mail