Один відторохтів, інший – відтерзав?…

Багато хто скаже – неетично використовувати прізвище депутата чи якогось іншого діяча, характеризуючи його діяльність. Тим більше, коли ті смислові поняття не співпадають. Та, на жаль, часом співпадають, і на диво точно.

Нарешті голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зрозумів, що треба ініціювати виключення з фракції нашого нардепа Богдана Торохтія. Під час широкомасштабної війни він дозволяв собі кілька разів відпочивати за кордоном, купувати дорожезні авто та елітну нерухомість на березі моря у Болгарії. http://chas-time.com.ua/polityka/nash-sluga-narodu-pid-chas-vijni-vidpochivae-za-kordonom-ta-jizdit-novim-avto-za-7-mln.html

Ясна річ, усе це придбавалось за кошти дружини, радниці гендиректора ДП «Антонов». Нараджувала Аліна Левченко на сотні тисяч доларів, аж поки у кінці червня її не звільнили. Слуга народу судиться з журналістами, бо народ дізнався про його не задекларований автомобіль…

Але у фракції «Слуга народу» усе це вважали просто дрібним проступком. Давид Арахамія в інтерв'ю "РБК-Україна" висловився, що відпочинок народного депутата Богдана Торохтія у Болгарії не можна порівнювати з вояжем Юрія Арістова на Мальдівські острови, тому й не було застосовано ніяких каральних заходів до народного обранця.Тим часом стало відомо, що Богдан Торохтій у своїх соцмережах не на жарт цікавиться марками дорогих авто та деякими російськими культурними трендами. Україна у його зацікавленнях і не ночувала.

Чи це, чи щось інше спонукало Арахамію заявити, що Торохтій мав час на те, щоб пояснити свою поведінку під час війни і спробувати хоча би якось реабілітуватися, але не зробив цього і "слугам народу", мовляв, урвався терпець. Що ж мав зробити Богдан? Давид чітко відповів: "Як варіант – продати щось з елітного автопарку своєї родини і передати кошти на потреби оборони. Це нікого не виправдовує, але хоча би дає зрозуміти, що людина усвідомила свою помилку і більше так не вчинятиме. Але нічого з цього зроблено не було. Більше того, ми дізналися, що поки родина Богдана Торохтія купувала елітне майно, сам він продовжував отримувати з бюджету компенсацію за оренду житла. Отож, він має повернути отримані гроші в бюджет, має скласти депутатський мандат». Арахамія заявив, що.негайно ініціює його виключення з фракції.

Як же потрапив скромний чиновник, юрисконсульт Богдан Торохтій у парламент, де так яскраво проявилися його таланти і зацікавлення? http://chas-time.com.ua/polityka/sluga-narodu-suditsya-z-zhurnalistami-bo-narod-diznavsya-pro-jogo-ne-zadeklarovanij-avtomobil.html

Якщо відкинути багато деталей і нюансів, то головне – він був людиною бізнесмена Сергія Тарасова, син якого Олег – теж у нинішньому складі Верховної Ради.

Ну, складання мандата (якщо таке все ж станеться!) Богдана Торохтія навряд чи стало потрясінням для земляків. А ось гучне затримання депутата міської ради Кропивницького (за даними громадського діяча Андрія Лавруся – це Дмитро Терзов), шокувала багатьох. Депутата звинувачують у потужному рекеті, вибиванні неіснуючих боргів.

Цей депутат відомий своєю благодійною діяльністю. Ось що писав про нього у ФБ колега по партії «Батьківщина» Олександр Цертій: «Дмитро Терзов – один з тих кандидатів в депутати до міської ради, який серед широкого кола містян не потребує додаткового представлення. Вже 5 років йдемо з Дмитром Терзовим пліч о пліч у команді ВО «Батьківщина», і в його порядності та надійності не маю жодних сумнівів. Життєвий девіз Дмитра – ТІЛЬКИ РЕАЛЬНІ СПРАВИ. Ось хто справжній господарник на мікрорайоні Стара Балашівка! За дві каденції йому вдалося освітлити чи не кожну вулицю на окрузі, при цьому ремонт електромереж на 5 вулицях і 4 провулках проведено за власний рахунок депутата. Також за власний рахунок він збудував і єдину на всьому мікрорайоні аптеку, за яку отримує смішну орендну плату 1 грн. Придбав земельну ділянку, яку безкоштовно передав у власність міської ради, та встановив на спортивному майданчику дитячий ігровий комплекс. Ремонт доріг на Старій Балашівці, заміна дерев’яних вікон на енергозберігаючі та перекриття покрівель у ЗОШ №15 і 21, також 9 дитячих майданчиків і ще дуже багато добрих справ на благо громади».

Займався волонтерством, допомагав армії. Чи могло усе це поєднуватися в одній людині? Після повідомлення СБУ в соцмережах з’явились заяви: не віримо! це – підстава! хтось хоче забрати його юізнес! це провокація, яку організував його ж боржник!

Як же насправді? Хай розбираються правоохоронці.

Але нам слід добре замислитись – як під час вибрів не купуватися на «реальні справи»? Як вирізняти серед навали політичних шахраїв (а вони на вибори злітаються, як мухи на мед) справді тих, хто хоче добра місту і Україні? Рецепти відомі: слід придивлятись до тих, хто зарекомендував себе некрикливою публічністю, безкорисливими громадськими справами. Від тих же, хто пропонує дитячий майданчик чи засклені вікна за голоси на виборах, очевидно ж, слід триматися подалі. От тільки коли ми це міцно усвідомимо і почнемо відповідно діяти?

Світлана Орел

На фото: під час обшуку у кабінеті Терзова
Фото СБУ


Надрукувати   E-mail