Сергій Притула: «Ми партію не купуємо, нам її ніхто не подарував»

Усім в Україні відомі шоу-передачі «Файна Юкрайна», «Діти проти зірок», «Хто зверху?», «Вар'яти-шоу», «Інтуїція», що за різних часів транслювалися у телеефірі «Нового» та інших каналів. Їх ведучій-гуморист Сергій Притула неодноразово дивував глядачів власною оригінальністю, дотепними жартами й сміливими патріотичними виступами. А у 2019 році зірвав результати національного відбору на пісенний конкурс «Євробачення» запитанням «Чий Крим?», з яким звернувся до фіналісток відбору від України. Його активна патріотична позиція щодо сучасних подій в державі і світі викликає захоплення у багатьох сучасників, переважно молоді.

Вже вісім років Сергій займається волонтерством, збираючи кошти для придбання новітньої військової техніки, аби вберегти життя наших захисників, медичного обладнання для лікування та контролю стану хворих на COVID-19. Адресатами неодноразово ставали бійці 3-го полку спецпризначення ім. Святослава Хороброго, що в Кропивницькому. Сергій Притула – гість заходів, що організовуються у громадському просторі Krop:hub. 19 лютого йшлося про те, чи може сучасна людина залишатись поза політикою. Присутні ставили цікаві неординарні запитання, на які пан Сергій відповідав із властивим йому жартівливим відтінком. Як кажуть, талант не проп’єш. По завершенні молодь охоче фотографувалася з улюбленим телеведучим, брала автографи.

Що сказав Притула

За його словами, деякі українці втомилися чекати, коли суспільство стане кращим, і переїхали жити до інших країн. Проте це не конструктивний шлях. Треба бути активним і самому змінюватися і змінювати реальність. «Кожен, хто хоче змін на краще і є фахівцем в певній царині, має боротися за владу на рівні громади чи країни». Отже, Сергій Притула прийняв рішення йти у владу. Тим самим продемонструвати правила української політичної гри, що мають бути відкритими для суспільства і всього світу. «Наша ціль – зростати з громадою, усвідомлюючи її права і свободи».

Сергій Притула вважає, що до своєї участі у політиці слід ставитися професійно. Він заочно навчається на факультету суспільних наук Українського католицького університету, що у Львові. Аби здобути більше знань для кар'єри політика, вивчає публічне управління та адміністрування.

– Претендувати на участь в державному управлінні без відповідної освітньої бази можна, але не треба. Дипломів спеціаліста та магістра фінансів, який отримав навчаючись в Тернопільській академії народного господарства мені не достатньо, – підкреслив шоумен. – Освіта – це фундамент усього. А самовдосконалення – це безперервний процес. Я вирішив для себе, що моїм пріоритетом на наступних, мінімум, 10 років буде участь у політичному житті країни та долучення до сфери державного управління.

У червні минулого року Сергій Притула вийшов з партії «Голос». А у січні 2022-го анонсував створення своєї політсили, яка, за його словами, постійно набирає обертів у політичному просторі. Нині він їздить Україною, аби знайти однодумців. За його словами, поки що партія на етапі формування. Назва, брендинг буде оголошено під час презентації політсили у березні цього року.

– Ми партію не купуємо, нам її ніхто не подарував. Вирішили акцентували роботу з громадським сектором, простими людьми. Адже на виборах громадяни повинні голосувати свідомо, а не за принципом найменшого зла. Досі не сформували остаточний варіант статуту партії. Важливо, щоб партійці не бездумно приймали його, а вникали у кожну букву й кому. Люди мають зрозуміти: по дорозі нам чи ні. Вважаю, що 4-5 років вистачить для того, щоб партія могла здобути певний вплив у суспільстві.

Щодо активних політичних заходів, то також вони мають проводитися свідомо. А не, як часто буває, приїхали парашутисти, роздали по 100 гривень, керівники виступили й поїхали.

Щодо кумівства у партії і не тільки

У мене 40 кумів, всі вони хороші люди. Але це не означає, що всі вони будуть моїми однопартійцями.

– Яких політиків з досвідом Ви готові взяти до своєї партії?

– Важко відразу відповісти на запитання. Однозначно Медведчука, Бойка, Шарія та інших «ригів» брати не будемо і за стіл переговорів не сядемо.

– Ваш тесть – Віктор Сопельник, у парламенті 5 скликання (2006-2007 роки) значився помічником у регіонала Андрія Пінчука. Чи не впливатимуть родинні зв’язки на подальшу партійну діяльність?

– Ні, не впливатимуть. У мене своє бачення історії України, а в нього своє. Він голосував за закони, прийняті 16 січня 2014 року, що я не підтримую.

– Де знаходиться рояль, на якому Ви збираєтеся грати?

– Якщо ми з нинішнім президентом працювали в одній царині, це не означає, що у нас однакові погляди і ми діятимемо однаково. Коли побачите конкретні дії нашої політсили, то зможете зробити висновок. При цьому я не переконую в своїй безгрішності. Я такий, який є.

Зауважу, що у Зеленського не було політичного досвіду щодо участі у політичних процесах, не було й сформованої команди. Він з «95 кварталу» відразу стрибнув у президенти. Тому було не зрозуміло, що ці люди, які прийшли до влади, несуть за собою.

Я вже набув певний досвід як на волонтерських засадах, так і партійних. (Як відомо, Сергій Притула з'явився в українській політиці 2019 року. Під №30 пішов на парламентські вибори у складі списку партії «Голос», до Ради не потрапив. На виборах мера Києва у 2020 році Притула здобув 7,87% голосів та третє місце).

– Минув ще один національний відбір на пісенний конкурс «Євробачення». Як Ви можете прокоментувати його результати?

– Зараз дуже непрості часи, коли всередині країни і навколо неї є багато загроз. І коли більше 20 мільйонів гривень витрачається на трансляцію одного телевізійного ефіру! Це з наших з вами податків… Я багато років займаюсь волонтерством, зараз пікова точка витрат часу і грошей на ці процеси. Тож, відверто кажучи, не зовсім маю можливість відволікатись на якісь супутні проєкти. Моя робота ведучим національного відбору була пов’язана з тим, що він готувався командою каналу з того ж холдингу, до якого входить телеканал, ведучим якого я є. Тому мене могли спокійно запозичувати для проведення цього конкурсу. Зараз це інша команда й інші люди.

– Чому українські артисти не можуть їздити з концертами до Криму, а спортсмени фотографуватися з учасниками російських команд.

– Бо йде війна. Спортсмени – це переважно молоді люди, юнаки та дівчата, яким по 16-18 років. Крім спортивних тренувань, певного режиму та змагань вони ні про що не думають. Натомість їхні тренери, це чоловіки, чия спортивна кар’єра вибудовувалася за часів СРСР. Під час зборів вони спілкуються зі своїми колишніми колегами з РФ, з якими були колись в одній збірній. На жаль, їхні підопічні беруть з них приклад. Треба з молоддю проводити певну ідеологічну підготовку, роз’яснювати усі можливі нюанси поведінки.

Щодо українських співаків, то нащо нам туди (у Крим) їздити, де є російські окупанти?

Щодо війни з Росією

Україна повинна першою показати приклад світу, як реагувати на незаконні дії РФ. Нагальними є скасування особливого статусу ОРДЛО, заборони діяльності проросійських партій та організацій, а також припинення дипломатичних стосунків з РФ. Моя мрія: поставити навколо РФ височенний паркан, через який не було б в’їзду і виїзду. Настав час накласти санкції на російський капітал, який працює на нашій території.

Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за санкції щодо РФ, однак важливо бити по найболючіших точках: активи російських олігархів мають бути заморожені, а доступ до фінансових ринків припинений. Разом зупинимо російського Гітлера. Вірте в Україну та в її Збройні Сили!

Поліна Дробот


Надрукувати   E-mail