Закон про заборону московської церкви підтримали не всі наші депутати

Минулого тижня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, що пов'язані з Росією. Він фактично забороняє, хоч і не відразу, діяльність УПЦ. Ця церква всіляко відхрещується від московського патріархату, але і юридично і фактично підлягає його впливу.

"За" у другому читанні проголосували 265 нардепів. Як же голосували наші депутати? Не всі з них однозначно підтримують заборону діяльності в Україні філії ФСБ –Упцмп. Олександр Дануца, Олесь Довгий, Юрій Кузбіт, Олег Тарасов, Андрій Ніколаєнко – за. Ігор Мурдій був присутній, але не голосував, Олег Воронько утримався, а ось Сергій Ларін (хто б сумнівався!) – проти. Богдан Торохтій взагалі був відсутній. Справді, надбав трохи майна Дружина слуги народу Торохтія накупила елітної нерухомості і позбулась посади. За що тепер житимуть? , для чого ще ходити на засідання?

Народний депутат Ярослав Железняк зазначає, що закон набирає чинності через 30 днів з дня його опублікування. Але окрім одного пункту, який зазначає: громади УПЦ матимуть дев’ять місяців на те, щоб розірвати зв’язки з РПЦ. Гарний строк, щоб народилася нова, очищена від агентури кремля, церква. Хоча сподіватися на це важко.

Законопpоєкт пеpедбачає, що Російська пpавославна цеpква (РПЦ) має бути забоpонена як pелігійна оpганізація; діяльність усіх pелігійних оpганізацій, афілійованих з РПЦ, буде пpипинятися за чіткою пpоцедуpою, яка включатиме дослідження, пpипис пpо виконання закону і судову забоpону; РПЦ та афілійовані з нею стpуктуpи не зможуть викоpистовувати деpжавне і комунальне майно; пеpехід гpомад до пpавославної цеpкви України буде спpощено.

А тим часом У нашій області 145 храмів належать до Православної церкви України, а 288 – до Української православної церкви.


Надрукувати   E-mail